Psychologie komunismu: Ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás

Psychologie komunismu: Ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás - Jindřich Kabát | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jindřich Kabát
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Psychologie komunismu: Ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás.pdf


Chcete si knihu přečíst?Psychologie komunismu: Ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jindřich Kabát. Číst Psychologie komunismu: Ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás Online je nyní tak snadné!

POPIS


Poprvé se díváme komunismu tváří v tvář, nejen z hlediska historie, ale především uvidíme člověka, který uvnitř komunistické mašinerie žil svůj každodenní život. Jak komunisté dokázali, že drtivá většina obyvatelstva se s diktaturou nějakým způsobem sžila? Přes drobná, ale i život ohrožující vydírání, skrze neviditelný nátlak, nutnost přizpůsobit se až po různé formy strachu, které se proměnily v nechtěnou, ale důmyslnou sebecenzuru. Kniha analyzuje život tehdejší společnosti s vědeckou důsledností. Kam až komunistická diktatura dosáhla, uvažujeme-li o soukromí člověka? Až k rodinným oslavám, způsobu, jak trávil svoji dovolenou a volný čas vůbec, její ideologie zásadně ovlivňovala základní fungování rodiny. Ovlivnila a zmanipulovala každé odvětví společnosti: školství, medicínu, služby, obchod, armádu, péči o nemohoucí… Pamětníka při jejím čtení mnohde zamrazí, ožijí v něm takřka hmatatelné vzpomínky a některé životní zkušenosti z té doby dostávají nové souvislosti.


...gie komunismu: Ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás Jindřich Kabát Nakladatel: Práh 2011 Psychologie komunismu je kniha, která se době minulé dostává doslova "pod kůži" ... komunismus - štítek | Databáze knih ... . Jedná se o ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás. Poprvé se díváme komunismu tváři v tvář, nejen z hlediska historie, avšak zejména spatříme člověka, který uvnitř komunistické mašinerie žil svůj každodenní život. Psychologie komunismu. Ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás Kabát Jindřich. Poprvé se díváme komunismu tváří v tvář, nejen z hlediska historie, ale především uvid ... Psychologie komunismu / Nejlevnější knihy ... . Psychologie komunismu. Ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás Kabát Jindřich. Poprvé se díváme komunismu tváří v tvář, nejen z hlediska historie, ale především uvidíme člověka, který uvnitř komunistické mašinerie žil svůj každodenní život. Psychologie komunismu: Ojedinělý pohled na čtyřicetileté období komunismu u nás je skvělá kniha. Tuto knihu na...SOUVISEJÍCÍ KNIHY