Svatá Kateřina Sienská

Svatá Kateřina Sienská - Lodovico Ferretti | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lodovico Ferretti
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Svatá Kateřina Sienská.pdf


Chcete si knihu přečíst?Svatá Kateřina Sienská ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lodovico Ferretti. Číst Svatá Kateřina Sienská Online je nyní tak snadné!

POPIS


Naprosté odevzdání se do Ježíšových rukou, mystické prožitky, láskyplná péče o nemocné, obrácení mnoha zbloudilých duší. To je stručný obrázek o sv. Kateřině Sienské, jejíž životopis přeložil z angličtiny P. František Lízna SJ.Tato světice pozdního středověku oslovuje svým životem i dnes - přivádí současného člověka k pokornému obdivu její úplné odevzdanosti Ježíši, obětavé služby druhým a v neposlední řadě vede čtenáře k zamyšlení nad hodnotami dnešního světa.


...Kateřina Sienská (25. března 1347, Siena - 29 ... Svatá Kateřina Sienská - Lodovico Ferretti | KOSMAS.cz ... ... . dubna 1380, Řím), vlastním jménem Caterina Benincasa, byla italská řeholnice, panna a mystička, 4. října 1970 papežem Pavlem VI. jmenována učitelkou církve.Je považována za jednu z nejvýznamnějších žen církevních dějin. Usilovala o znovupřesídlení papežů do Říma (skutečný význam jejích snah pro jeho ... Kateřina již v šesti letech měla první zjevení Pána Ježíše v kněžském rouchu, za doprovodu apoštolů Petra, Pavla, Jana a dalších bíle oděných osob. Toto vidění nad basilikou sv. Dominika pak p ... Kateřina Sienská - Wikipedie ... . Toto vidění nad basilikou sv. Dominika pak považovala za pozvání k bezvýhradnému následování Krista. Již v dětském věku se mu zasvětila a žila mimořádně zbožně. Svatá Kateřina Sienská. 1. vyd....SOUVISEJÍCÍ KNIHY