Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory

Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory - Lidmila Hamplová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lidmila Hamplová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory.pdf


Chcete si knihu přečíst?Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lidmila Hamplová. Číst Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví: pro zdravotnické obory Online je nyní tak snadné!

POPIS


Učebnice přináší aktuální informace a poznatky z oblasti ochrany zdraví, prevence nemocí, zdravého životního stylu a veřejného zdravotnictví České republiky (ČR) a Evropské unie (EU). Seznamuje s moderními metodami výchovy ke zdravotní gramotnosti v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO). Je určena studentům bakalářských programů nelékařských zdravotnických oborů na vysokých školách a vyšších odborných školách. Publikace vysvětluje základní pojmy z oblasti veřejného zdravotnictví, problematiku veřejného zdravotnictví na úrovni EU a ČR. Seznamuje se zdravotními a sociálními determinantami ovlivňujícími zdraví populace, zdravotnickými systémy v rámci EU, s úlohou WHO v podpoře zdraví a s jejími komunitními projekty. Dále se věnuje národní zdravotní a sociální politice ČR, jejímu řízení, stávajícímu systému financování léčebně preventivní péče v ČR. Zmiňuje aktuální platné strategické dokumenty pro oblast podpory veřejného zdraví WHO, EU, ČR a platnou legislativu ve vztahu ke zdravotním službám a podmínkám jejich poskytování, ve vztahu k ochraně veřejného zdraví a k lékařským a nelékařským zdravotnickým povoláním. Učebnice se věnuje demografii a problematice zdravotního stavu populace ČR, statistickým ukazatelům, hodnocení a dlouhodobým vývojovým trendům a porovnává tento stav se zdravotním stavem populace vybraných států EU. Současně se kniha zaměřuje na determinanty a rizikové a protektivní faktory životního stylu a chování posilující či poškozující zdraví. Prezentovány jsou nejnovější metody výchovy ke zdravotní gramotnosti a výsledky studie věnované porovnání zdravotní gramotnosti obyvatel vybraných států EU včetně ČR. Zohledňuje úlohu zdravotnických pracovníků při zvyšování zdravotní gramotnosti populace a úspěšné komunitní projekty podpory zdraví dlouhodobě realizované v ČR, které zvyšováním zdravotní gramotnosti cílových skupin populace přispívají k posílení zodpovědnosti za vlastní zdraví obyvatel našeho státu.


... zdravotnictví a výchova ke zdraví Učebnice přináší aktuální informace a poznatky zoblasti ochrany zdraví, prevence nemocí, zdravého životního stylu a veřejného zdravotnictví České republiky a ... Výchova ke zdraví pro střední zdravotnické školy ... ... ... Učebnice přináší aktuální informace a poznatky z oblasti ochrany zdraví, prevence nemocí, zdravého životního stylu a veřejného zdravotnictví České republiky (ČR) a Evropské unie (EU). Seznamuje s moderními metodami výchovy ke zdravotní gramotnosti v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO). Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví - pro zdravotnické obory 20 ... Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví pro zdravotnické ... ... . Seznamuje s moderními metodami výchovy ke zdravotní gramotnosti v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO). Veřejné zdravotnictví a výchova ke zdraví - pro zdravotnické obory 2019 Zpráva o zdraví obyvatel Středočeského kraje 2014 Nápověda - Podmínky užití - Napište nám - Dnes přidané knihy - Statistiky Výchova ke zdraví pro střední zdravotni...SOUVISEJÍCÍ KNIHY