Sociologie výchovy a školy

Sociologie výchovy a školy - Radomír Havlík, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Radomír Havlík,
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Sociologie výchovy a školy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sociologie výchovy a školy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radomír Havlík,. Číst Sociologie výchovy a školy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak souvisejí školní výsledky dětí se sociálním prostředím, z něhož pocházejí? Pomáhá škola nerovnosti ve společnosti odstranit, nebo je naopak zvyšuje? Jaké mají učitelé dnes postavení ve společnosti a jaké role by měli zastávat? Tyto a další zajímavé otázky si klade obor u nás tradičně zvaný sociologie výchovy. Výklad základních myšlenek oboru je doložen řadou konkrétních údajů z výzkumů českého školství a české společnosti.


...gie výchovy a školy 8 Čteme-li s kritickým odstupem podobné žertovné popisy, zjistíme, že je v nich skryto mnoho sociologických poučení a moudrosti, ale i výpově o době, v níž tento původně literární text vznikl ... Kniha: Sociologie výchovy a školy | Knihy.ABZ.cz ... . Stačí si např. povšimnout faktu, že vroce 1938, Definice. Průcha (2000) uvádí následující: „Sociologie výchovy je disciplína sociologie, která se zabývá sociálními aspekty výchovy ve společnosti a její úlohou v procesech společenské reprodukce. Pojednává o místě a funkci výchovy ve společnosti, v dané kultuře, o vztazích mezi výchovou a sociální strukturou a sociální mobilitou; o vztazích objektů a ... Sociologie výchovy a školy Autor: Havlík, Radomír ... Sociologie výchovy - Wikipedie ... . Pojednává o místě a funkci výchovy ve společnosti, v dané kultuře, o vztazích mezi výchovou a sociální strukturou a sociální mobilitou; o vztazích objektů a ... Sociologie výchovy a školy Autor: Havlík, Radomír a Koťa, Jaroslav Nakladatel: Portál EAN: 9788071786351, 9788073673277 ISBN: 978-80-7367-327...SOUVISEJÍCÍ KNIHY