Šlechtická demokracie: Parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16.–17. století

Šlechtická demokracie: Parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16.–17. století - Jan Květina | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Květina
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Šlechtická demokracie: Parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16.–17. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Šlechtická demokracie: Parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16.–17. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Květina. Číst Šlechtická demokracie: Parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16.–17. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Anarchie, úpadek, nefunkční stát, zpupná šlechta či všemocní magnáti - to jsou obvykle pojmy, pomocí nichž je identifikována podstata politického systému polsko-litevského státu v raném novověku. Práce Jana Květiny je v českém prostředí první, která se touto problematikou zabývá detailně a jež se zároveň snaží - zčásti už svým provokativním názvem "šlechtická demokracie" - podobné stereotypy překonat. Úsilí reinterpretovat polskou politickou strukturu je opřeno zejména o analýzu šlechtického parlamentarismu za vasovské éry, jehož fungování autor ztotožňuje s ideovým dědictvím aristotelské republikánské teorie a modelem monarchia mixta. Mezi stěžejní problémy, jimž je třeba v této souvislosti porozumět, patří například otázka rozsahu politického vlivu šlechty, vztah centrální a regionální politiky či principy konsenzuálního rozhodování. S jistou mírou nadsázky lze tedy říci, že studie klade důraz na ta témata, jež jsou bedlivě sledována v aktuálním světě, avšak leckdy opomíjena při zkoumání minulosti.


...tická demokracie: parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16 ... Knihy > História > Novovek, moderné dejiny > Osobnosti ... ... .-17. století. (Noble's Democracy: Parliamentarism in the Polish-Lithuanian Commonwealth in 16th and 17th centuries) Šlechtická demokracie: Parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16.-17. století Jan Květina Nakladatel: Pavel Mervart 2011 Recenze: Šlechtická demokracie. Parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16. - 17. století (Iveta Coufalová: Dějiny a současnost) Podnázev ... Šlechtická demokracie - Jan Květina, 2011, pevná vazba ... ... . - 17. století (Iveta Coufalová: Dějiny a současnost) Podnázev Parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16.-17. století : Druh sortimentu Parlamentarismus v polsko-litevském státě v 16.-17. století. KVĚTINA Jan. Info: Mervart Pavel, 2011 (1.) - váz., 252 str. EAN: Kupte knihu Šlechtická demokracie (Jan Květ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY