Zvíře jako pokusný objekt: Sociologická reflexe

Zvíře jako pokusný objekt: Sociologická reflexe - Tereza Vandrovcová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tereza Vandrovcová
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zvíře jako pokusný objekt: Sociologická reflexe.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zvíře jako pokusný objekt: Sociologická reflexe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tereza Vandrovcová. Číst Zvíře jako pokusný objekt: Sociologická reflexe Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jaký je postoj moderního člověka k ostatním obyvatelům této planety? Human-Animal Studies je relativně nový, ale dynamicky se rozvíjející obor v rámci společenských věd, který se zabývá různorodými vztahy mezi lidmi a ostatními zvířaty. Představovaná populárně-naučná publikace tento nový obor poprvé představuje českému čtenářstvu a na konkrétním příkladu zvířat v laboratořích ukazuje, jakým způsobem může být sociologická reflexe mezidruhových vztahů přínosná. Kniha postupuje od náčrtu teorie morálního statusu až k praktické analýze způsobu, jímž jsou zvířata de-individualizována a zvěcňována moderní vědou za účelem jejich využití ve výzkumu. Snaží se přijít na to, jakým způsobem experimentující vědec dokáže utlumit své emoce či morální zábrany a akceptovat toto zvěcnění. Popisuje celou řadu příčin, mezi které patří např. způsob vzdělávání a výchovy budoucích vědců, způsob fungování vědeckých institucí, ale i celospolečenské mechanismy, které zasazují zkoumanou problematiku do souvislosti globální ekologické krize.


... jako pokusný objekt Autor: Vandrovcová, Tereza Nakladatel: Triton EAN: 9788073874568 ISBN: 978-80-7387-456-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 138 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2011 (1 ... pokusný - ABZ slovník českých synonym ... . vydání) Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe. ... jakým způsobem může být sociologická reflexe mezidruhových vztahů přínosná. Kniha postupuje od náčrtu teorie mor.. Zobrazit celý text. Kniha: Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe - Tereza Vandrovcová Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zási ... Zvíře jako pokusný objekt - Tereza Vandrovcová | KOSMAS.cz ... ... . Kniha: Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe - Tereza Vandrovcová Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Kupte knihu Zvíře jako pokusný objekt: sociologická reflexe (Tereza Vandrovcová) s 22 % slevou za 12...SOUVISEJÍCÍ KNIHY