Právo, zákonodárství a svoboda

Právo, zákonodárství a svoboda - Friedrich Augus Hayek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Friedrich Augus Hayek
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Právo, zákonodárství a svoboda.pdf


Chcete si knihu přečíst?Právo, zákonodárství a svoboda ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Friedrich Augus Hayek. Číst Právo, zákonodárství a svoboda Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rakouský filozof a ekonom Friedrich August von Hayek, držitel Nobelovy ceny za ekonomii z roku 1974, psal své velké dílo Právo, zákonodárství a svoboda od poloviny šedesátých do konce sedmdesátých let. Podrobně v něm zpracovává téma, kterého se poprvé dotkl již v Cestě do otroctví (1944), tj. principy svobodné společnosti a to, co lidskou svobodu ohrožuje. Svobodná společnost je založena na dodržovaní určitých pravidel správného chování. Jakýkoli pokus aplikovat pojem spravedlnosti nikoli na chování jednotlivců, nýbrž na stav věci ve společnosti, zejména na rozděleni bohatství, nutně vede k rozsáhlému celospolečenskému plánovaní, a ve svých důsledcích k totalitní společnosti. Nikdo nemá a nemůže nikdy mít měřítka, kterými by mohl určovat spravedlnost v rozdělování. Když se o to někdo přesto pokusí, nemůže to udělat jinak než uzurpováním svobody druhých.


... filozof a ekonom Friedrich August von Hayek, držitel Nobelovy ceny za ekonomii z roku 1974, psal své velké dílo Právo, zákonodárství a svoboda od poloviny šedesátých do konce sedmdesátých let ... Svoboda - Wikipedie ... . Právo, zákonodárství a svoboda - vufind.mzk.cz Rakouský filozof a ekonom Friedrich August von Hayek, držitel Nobelovy ceny za ekonomii z roku 1974, psal své velké dílo Právo, zákonodárství a svoboda od poloviny šedesátých do konce sedmdesátých let. (Hayek : Právo, zákonodárství a svoboda.) Sociální spravedlnost, tak jak se používá dnes, není sociální ve smyslu společenských norem, tj. něčeho co se v průběhu společenského vývoje ... Svoboda - Wikipedie ... . (Hayek : Právo, zákonodárství a svoboda.) Sociální spravedlnost, tak jak se používá dnes, není sociální ve smyslu společenských norem, tj. něčeho co se v průběhu společenského vývoje vyvinulo jako obvyklý způsob individuálního jedná...SOUVISEJÍCÍ KNIHY