Oldřich Hamera

Oldřich Hamera - Eva Čapková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Eva Čapková
DIMENZE
3,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Oldřich Hamera.pdf


Chcete si knihu přečíst?Oldřich Hamera ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Čapková. Číst Oldřich Hamera Online je nyní tak snadné!

POPIS


Oldřich Hamera (1944) je bez vší pochyby jedním z nejoriginálnějších umělců, spojujících ve své osobě hned několik talentů. Vedle výtvarného, je nezpochybnitelně i literární, pedagogický a rétorický. Přesto zůstal ve stínu. Za komunismu nedobrovolně a posléze z vlastního rozhodnutí, nechtěje se podílet na komercionalizaci „kulturního provozu“.Kniha přináší vůbec poprvé přehled vývoje Hamerova grafického díla od šedesátých let do současnosti. Přestavuje nejen netradiční techniky objevené v polovině padesátých let jeho „učitelem“ a našim předním grafikem Vladimírem Boudníkem, jež Hamera upravuje a dodnes rozvíjí, ale i vlastní monotypické postupy a poodhaluje tajemství své tvorby. Hamerovo dílo je ukázkou stírání hranic mezi uměleckou tvorbou a jednotlivými vědními obory, kterým se umělec po celý život s vášní věnuje – mineralogie, paleontologie a geologie. V textové části knihy Hamera vypráví o svém přátelství s Vladimírem Boudníkem, Bohumilem Hrabalem, se kterým prožil více než třicet let, i o setkáních s dalšími osobnostmi kulturního života. Kniha se věnuje také Hamerově neoficiální vydavatelské činnosti sedmdesátých a osmdesátých let.


...řich Hamera: Narození: 3. března 1944 (76 let) Úvaly Protektorát Čechy a Morava: Povolání: tiskař: multimediální obsah na Commons: Seznam děl v databázi Národní knihovny: Některá data mohou pocházet z datové položky ... Oldřich Hamera | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Oldřich Hamera se narodil 3. března 1944 v Úvalech u Prahy. Jeho rodina byla po únorovém puči perzekvována a on sám byl kvůli svému původu terčem šikany ve škole. Útěchu nacházel v houževnatosti svých prarodičů a v četbě dobrodružné literatury. Už od základní školy se zajímal o přírodní vědy, jeho dědeček jej mezitím učil instalatéřině. English: Oldřich Hamera, Czec ... Oldřich Hamera (1944) - pametnaroda.cz ... . Útěchu nacházel v houževnatosti svých prarodičů a v četbě dobrodružné literatury. Už od základní školy se zajímal o přírodní vědy, jeho dědeček jej mezitím učil instalatéřině. English: Oldřich Hamera, Czech printmaker, painter, illustrator and typographer. Date: 28 February 2015. Source: Own work. Author: Jindřich ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY