Josef Klik: Historik ve stínu Josefa Pekaře

Josef Klik: Historik ve stínu Josefa Pekaře - Bohumil Jiroušek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Bohumil Jiroušek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Josef Klik: Historik ve stínu Josefa Pekaře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Josef Klik: Historik ve stínu Josefa Pekaře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohumil Jiroušek. Číst Josef Klik: Historik ve stínu Josefa Pekaře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Historik Josef Klik (1896-1965) patří k osobnostem naší historiografie, o nichž toho není mnoho známo, které jsou ve "stínu" těch slavnějších, v jeho případě zejména Josefa Pekaře, ale i Josefa Šusty či třeba Jaroslava Werstadta. Na druhé straně však patří k lidem, kteří jsou často zmiňováni v různých souvislostech, od organizování sjezdů historiků až po redakční práce v Českém časopise historickém. Josef Klik představuje pro celé 20. století příklad kontinuity historického bádání, neboť metody a postupy historikovy práce z přelomu devatenáctého a dvacátého století přenášel až do druhé poloviny dvacátého století. Vzhledem ke značné ideologizaci českého dějepisectví po komunistickém převratu v roce 1948 je snaha o tuto kontinuitu, na níž mohlo současné dějepisectví oproštěné od ideologických schémat snáze navazovat, jeho nepochybnou zásluhou.


...k Josef Klik (1896-1965) patří k osobnostem naší historiografie, o nichž toho není mnoho známo, které jsou ve "stínu" těch slavnějších, v jeho případě zejména Josefa Pekaře, ale i Josefa Šusty či třeba Jaroslava Werstadta ... Josef klik historik ve stinu josefa pekare bohumil ... ... . Josef Pekař (12. dubna 1870 Malý Rohozec - 23. ledna 1937 Praha) byl přední český historik přelomu 19. a 20. století, žák Jaroslava Golla, profesor a rektor Univerzity Karlovy.Spolu s Josefem Šustou byl stěžejním českým představitelem historické vědy první poloviny 20. století. Historik Josef Klik (1896 1965) patří k osobnostem naší historiografie, o nichž toho není mnoho známo, které jsou ve "s ... Josef Klik - luxor.cz ... .Spolu s Josefem Šustou byl stěžejním českým představitelem historické vědy první poloviny 20. století. Historik Josef Klik (1896 1965) patří k osobnostem naší historiografie, o nichž toho není mnoho známo, které jsou ve "stínu" těch slavnějších, v jeho případě zejména Josefa Pekaře, ale i Josefa Šusty či třeba Jaroslava Werstadta. Historik Bohumil Jirou...SOUVISEJÍCÍ KNIHY