Cesty s Bohumilem Hrabalem

Cesty s Bohumilem Hrabalem - Tomáš Mazal | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Mazal
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesty s Bohumilem Hrabalem.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cesty s Bohumilem Hrabalem ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Mazal. Číst Cesty s Bohumilem Hrabalem Online je nyní tak snadné!

POPIS


V literárním průvodci Cesty s Bohumilem Hrabalem zavádí Tomáš Mazal čtenáře této knihy na rozličná místa Čech a Moravy spjatá s životem a dílem světově uznávaného spisovatele české literatury 20. století. Postupně tak poutník či jen obyčejný čtenář pozná rodný domek Bohumila Hrabala v Brně-Židenicích, pivovar v Polné i Nymburce, kde Hrabal prožil dětství, navštíví pražskou uličku Na Hrázi (Věčnosti), ve které stál dům čp. 24 a v níž na začátku padesátých let minulého století Bohumil Hrabal spolu s básníkem Egonem Bondym a grafikem Vladimírem Boudníkem prožíval bohémské období legendárních "něžných barbarů". Genia loci lze doposud zachytit i v krajině bývalé libeňské periferie, můžeme v zamyšlení postát před dosud stojící židovskou synagogou i Automatem Svět. Pochopitelně nechybí návštěva chatařské oblasti v Kersku či nedalekého Nymburka. A samozřejmě nelze nenavštívit ani hospody hojně navštěvované Bohumilem Hrabalem a jeho přáteli. Od těch obyčejných až po ty věhlasné, jako je restaurace U Pinkasů či světově proslulá pivnice U Zlatého tygra, kde v roce 1994 pil pivo u jednoho stolu spisovatel Bohumil Hrabal s českým prezidentem Václavem Havlem a prezidentem USA Billem Clintonem. Kniha-průvodce navíc přináší řadu zajímavých fotografií Bohumila Hrabala a dosud nepublikovaných unikátních dokumentů z archivu autora. Tím tato kniha tematické ediční řady Nakladatelství Academia neplní jen svoji primární průvodcovskou úlohu, ale stává se i samostatnou literární prací odkazující ke spisům a monografii Bohumila Hrabala.


...rním průvodci Cesty s Bohumilem Hrabalem zavádí Tomáš Mazal čtenáře této knihy na rozličná místa Čech a Moravy spjatá s životem a dílem světově uznávaného spisovatele české literatury 20 ... Bohumil Hrabal - 103. výročí narození ... . století. Cesty s Bohumilem Hrabalem. [Tomáš Mazal] Home. WorldCat Home About WorldCat Help. Search. Search for Library Items Search for Lists Search for Contacts Search for a Library. Create lists, bibliographies and reviews: or Search WorldCat. Find items in libraries near you ... Bohumil Hrabal (Czech pronunciation: [ˈboɦumɪl ˈɦrabal]; 28 March 1914 - 3 February 1997) was a Czech writer, often cited as one of the best Czech writers of the 20th ... Bohumil Hrabal - Wikipedie ... . Find items in libraries near you ... Bohumil Hrabal (Czech pronunciation: [ˈboɦumɪl ˈɦrabal]; 28 March 1914 - 3 February 1997) was a Czech writer, often cited as one of the best Czech writers of the 20th century. Early life. Hrabal was born in Židenice (suburb of Brno) on 28 March 1914, in what was then the province of Moravia within ... V literárním průvodci Cesty s Bohumi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY