Ladislav Sutnar - Americké Venuše

Ladislav Sutnar - Americké Venuše - Karel Císař, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Císař,
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ladislav Sutnar - Americké Venuše.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ladislav Sutnar - Americké Venuše ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Císař,. Číst Ladislav Sutnar - Americké Venuše Online je nyní tak snadné!

POPIS


Česko-americký designér Ladislav Sutnar (1897-1976)je autorem řady světových ikonických děl v oblasti produktového a grafického designu. Jeho pozoruhodná malířská tvorba je neznámá a tato publikace, která vychází u příležitosti výstavy, poprvé mapuje Sutnarovu americkou malbu 60. a 70. let. Kromě bohatého souboru reprodukcí ženských aktů - Venuší, jimiž se soustředěně zabýval od svých pětašedesáti let, obsahuje materiály z autorovy archívní dokumentace, které umožňují sledovat zvláštní peripetie jedinečného životního a uměleckého osudu Ladislava Sutnara-malíře. Texty I. Knobloch, T. Pospiszyla, K. Císaře a M. Juříkové interpretují Sutnarovyobtížně zařaditelné obrazy ve vztahu k pop artu a soudobému americkému umění, avantgardním utopiím a moderně, soudobé reklamě, vizuálnímu designu a erotičnosti. Kniha obsahuje rovněž faktografii celoživotní malířské činnosti, orientační soupis a rozsáhlé anglické resumé. Vtipný a autentický knižní celek v úpravě Štěpána Malovce je zabalen do plakátu nejtypičtější americké Venuše.


...adislav Sutnar - Americké Venuše Karel Císař, Magdalena Juříková, Tomáš Pospiszyl, Ladislav Sutnar autoři textů: Iva Knobloch, Tomáš Pospiszyl, Karel Císař, Magdalena Juříková Ladislav Sutnar je světoznámou veličinou v oblasti produktového a grafického designu ... Ladislav Sutnar - Americké Venuše ... . V meziválečném období výrazně modernizoval design hraček, skla, porcelánu, kovů, textilií, výstavnictví a grafický design, ve Spojených státech založil obor design informací a je považován za předchůdce informačních řešení internetu. Kdy: 22. 5. - 6. 8. 2015 Kde: Galerie města Plzně, nám. Republiky 40, Plzeň Vernisáž 21. 5. 2015 v 17 hodin. Výstava „Ladislav Sutnar - Venuše" v Galerii města Plzně je jednou z trojice výstav sledujících a z různých úhlů pohledu mapujících život a tvorbu vý ... Ladislav Sutnar - Venuše a Inspirace Sutnar ... . Kdy: 22. 5. - 6. 8. 2015 Kde: Galerie města Plzně, nám. Republiky 40, Plzeň Vernisáž 21. 5. 2015 v 17 hodin. Výstava „Ladislav Sutnar - Venuše" v Galerii města Plzně je jednou z trojice výstav sledujících a z různých úhlů pohledu mapujících život a tvorbu významného plzeňského rodáka, celosvětově uznávaného návrháře užitko...SOUVISEJÍCÍ KNIHY