Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14

Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14 - Philippe Nemo | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Philippe Nemo
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14.pdf


Chcete si knihu přečíst?Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Philippe Nemo. Číst Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Brilantní esej Co je Západ? se pokouší podnětně i provokativně vyjádřit, v čem spočívá specifičnost historického vývoje západního světa. Autor v této souvislosti poukazuje na pět evropských „vynálezů", kterými jsou: 1. antická řecká obec spojená se svobodou občana, která je zajištěna zákonem a podporována objevem vědy a školy; 2. právně zajištěné soukromé vlastnictví a humanismus antického Říma; 3. etická a eschatologická revoluce způsobená Biblí; 4. tzv. papežská revoluce, jež umožnila první skutečnou syntézu „Athén", „Říma" a „Jeruzaléma"; 5. novověká liberální demokracie a pluralismus, které umožnily rozvoj západní vědy, politiky a ekonomie. Phillipe Nemo je francouzský filosof, politolog a historik. Působil v Institutu Augusta Comta, na Vysoké škole obchodní v Paříži a ve Výzkumném ústavu filosofie ekonomie. Spolupracuje s rozhlasovou stanicí France Culture. Přispěl rozhodující měrou ke znalosti díla F. von Hayeka ve Francii. Je mj. autorem knih Histoire des idées politiques dans l'Antiquité et au Moyen Âge (1998) a Histoire des idées politiques aux Temps modernes et contemporains (2002).


...tní esej Co je Západ? se pokouší podnětně i provokativně vyjádřit, v čem spočívá specifičnost historického vývoje západního světa ... Por qué la gente no se confiesa - InfoCatólica ... . Autor v této souvislosti poukazuje na pět evropských „vynálezů", kterými jsou: 1. antická řecká obec spojená se svobodou občana, která je zajištěna zákonem a podporována ... Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14. Bílá místa české historie 1: 17. století ... Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14. Úvod do podnikové ekonomiky. Kořeny 3. díl. Zlatý řez 36: Architektura a člov ... Prazska-muzea-1918-2018prasna-brana-muzeum-hlavniho-mesta ... ... . století ... Co je západ?: Quaestiones quodlibetales No. 14. Úvod do podnikové ekonomiky. Kořeny 3. díl. Zlatý řez 36: Architektura a člověk. ... Strach nás ochromil: Tragický nálet na Prahu 14. února 1945 v souvislostech. Slované v Čechách. Archeologie 6.-12. století ... Knihovna společenských věd T. G. Masary...SOUVISEJÍCÍ KNIHY