Krasojezdkyně

Krasojezdkyně - Uršuľa Kovalyk | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Uršuľa Kovalyk
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Krasojezdkyně.pdf


Chcete si knihu přečíst?Krasojezdkyně ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Uršuľa Kovalyk. Číst Krasojezdkyně Online je nyní tak snadné!

POPIS


Uršulu Kovalyk můžeme považovat za feministickou autorku, ovšem Krasojezdkyně je její nejméně feministické dílo. V této postmoderní novele můžeme nalézt řadu různých linií: sociální, národnostní, politickou, erotickou, fantastickou a další; rozbíjení stereotypů žensko-mužského světa je téměř až na posledním místě. Hlavní hrdinka Karolína vyrůstá v roce 1984 v malém městě kdesi na východě Československé socialistické republiky. Karolína je programová outsiderka, což se projevuje i v jejím vzhledu. S její podobou a nuzotou rodinného zázemí kontrastuje krasojízda a kůň jako symboly něčeho vznešeného v kombinaci s nuzotou rodinného zázemí a vzhledem hrdinky působí dráždivě a netradičně. „Kdybych chtěla jen šokovat, přeběhla bych nahá po Hlavní ulici v Košicích a nemusela bych tolik sedět za počítačem. Moje texty podle mě lezou pod kůži. A to je rozdíl.“ – Uršula Kovalyk „Krasojezdkyně v mnoha ohledech připomíná Tygrovu ženu Téy Obreht.“ – Storgy.com „Novela Uršuly Kovalyk je duhou obrazů a vhledů, které mladou dívku provádějí po světě po pádu komunismu. Duha je poškozená; zlomilo mi to srdce. Překlad Julie a Petera Sherwoodových je skvostný, zachovává tempo a plynulost a ve chvílích ohromující drzosti se zabodává do čtenáře.“ – Gabriel Gbadamosi, porotce EBRD Literature Prize Vydání knihy podpořilo Literárně informační centrum v Bratislavě.


...om DVD "10 let na ceste" This feature is not available right now ... Jojo Moyesová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Please try again later. Kniha Krasojezdkyně Přidat komentář. a.k. 2 předevčírem. Sarah má se svým dědečkem společnou vášeň pro drezuru koní. ... Krasojezdkyně book. Read 1,350 reviews from the world's largest community for readers. V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou ... Krasojezdkyně. Kdo napsal knihu Krasojezdkyně? Autorem je Jojo Moyes. Hodnoc ... KRASOJEZDKYNE Lyrics - TRABAND | eLyrics.net ... . Kdo napsal knihu Krasojezdkyně? Autorem je Jojo Moyes. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. KRASOJEZDKYNĚ. Jojo Moyesová by i nákupní seznam napsala tak krásně, že by nám zlomil srdce. Ve své nejnovější knize líčí dojemný (ale ne prvoplánový) příb...SOUVISEJÍCÍ KNIHY