Zlatý věk

Zlatý věk - Michal Ajvaz | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Michal Ajvaz
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zlatý věk.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zlatý věk ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Ajvaz. Číst Zlatý věk Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zlatý věk je fantastický cestopis, ve kterém moderní Gulliver píše knihu o civilizaci na malém ostrově v Atlantiku. Ostrované na první pohled nedělají nic jiného, než sedí a pozorují svět, jeho světla a šumy. Ostrov postupně absorboval předchozí vlny dobyvatelů a z původních kultur zůstaly pouze torza velmi vzdálená svému původu. V místech, kde obyčejně očekáváme upevňování obecných hodnot a zásad, dochází ke zborcení vazeb a k vytvoření zcela nových, neočekávaných. Podobně jako sami obyvatelé se vzpouzí přijmout stálý jazyk, i ostrov na kterém žijí odmítá stálé jméno, označení. Vše je ve znamení změny, metamorfózy, vzniku a zániku zároveň.Je to kniha labyrint, plná nečekaných odboček a souvislostí. Módně by se dala označit za hypertext v tom nejlepším slova smyslu. Při jejím popisu a při četbě úryvků z ní si nelze nevzpomenut na slavnou Borgesovu povídku Babylonská knihovna. Avšak tam, kde argentinský spisovatel potřeboval knihovnu, si autor vystačí s knihou jedinou, snad do nekonečna se vrstvící. Jako by autor popisem této knihy odhaloval svůj vlastní tvůrčí přístup.


...k znamená bájné období blaženosti a nevinnosti na počátku lidstva, kdy lidé nepracovali, nestárli a neubližovali si navzájem ... Zlatý věk: Zeus a Titanová koruna. Mytologie starověkého Řecka ... . V přeneseném smyslu znamená období největšího rozkvětu například umění nebo literatury („zlatý věk české hudby"). Egypt - Episode 3 - Age of Gold - Full Episode. John D Hardy, NS. MHA 27 World Landscapes. Licensed to YouTube by. AdRev Masters Admin (on behalf of APM in North America and EMI Production Music ... O webu Nástupnický server OSUD.cz (1999-2016) * (c) Freedom Publicité s.r.o, Freedom First, s.r.o., jiří maria mašek 2016. Svo ... Věk Zlatého Světla - Age of Golden Light - vnitřního ... ... ... O webu Nástupnický server OSUD.cz (1999-2016) * (c) Freedom Publicité s.r.o, Freedom First, s.r.o., jiří maria mašek 2016. Svoboda projevu je zaručena v ČR Ústavou Nejnižší, Ningem určený věk je 13 let! Vytvořte si svůj vzhled stránky. Můžete si vytvořit vzhled stránek jaký chcete. Klikněte si na já světluška, pak na nastavení, pak na moje stránka, pak na vzhled a pak v polovin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY