Jitro kouzelníků

Jitro kouzelníků - Jacques Bergier, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jacques Bergier,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jitro kouzelníků.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jitro kouzelníků ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jacques Bergier,. Číst Jitro kouzelníků Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dva muži ze světa laboratoří a moderních informačních zařízení odkrývají fantastické hypotézy, které jsou založeny na reálném materiálu a týkají se magických schopností lidské inteligence, zpřístupňujících neznámé oblasti poznání, kde se stýká zvláštní duševní moc a stará alchymie se současnou vědou a odkrývají se udivující podoby života. Při svém líčení používají autoři "metody vědců, ale také teologů, básníků, čarodějů, mágů a dětí" a překračují hranice fikce a bizarnosti. V závěrečné pasáži kladou náznakově perspektivy příštího člověka a rozepisují se o pravděpodobných nadnormálních mozcích, "mutantech", představujících další stupeň evoluce. Jedná se o nové vydání světového bestselleru zabývajícího se mezními oblastmi lidského poznání a obecně vývojem lidstva. Kniha, která se již zařadila mezi legendy klade mnoho znepokojivých otázek: je směr naší civilizace správný? Neuniká nám skutečný smysl dějin pod rukama? Neodehrálo se to podstatné už kdysi dávno a netápeme při rekonstrukci jako dítě, které se snaží složit skládačku odloženou dospělým bratrem? Autoři tu kouzlí s tématy, nad nimiž se tají dech: tajné společnosti bdící nad naší planetou, úžasné objevy středověkých alchymistů, magie a okultismus, hranice novodobé vědy, pseudovědecké teorie, tajemství ukryté ve starých spisech, neobvyklé znalosti a úkazy v naší minulosti... Smyslem knihy je probudit zvědavost, „uvést do problému", ukázat, že povrchem se daná skutečnost nevyčerpává, ale naopak získává silnější kontury.


...kouzelníků kniha od: Jacques Bergier, Louis Pauwels ... Jitro kouzelníků - Jacques Bergier,Louis Pauwels | Knihy ... ... . 83 % 180 hodnocení ... Jitro kouzelníků: úvod do fantastického realismu (Matin des magiciens) je „záhadologická" kniha francouzských spisovatelů Jacquese Bergiera (přírodovědec, chemik, odborník na sci-fi ) a Louise Pauwelse (žurnalista). Francouzsky poprvé vyšla v roce 1960, anglicky 1963 a česky 1969 (v překladu Jiřího Konůpka).Kniha se populární formou věnuje okultismu, magii ... Jitro kouzelníků - Wikipedie ... .Kniha se populární formou věnuje okultismu, magii, tajným ... Jitro kouzelníků - podtitul Úvod do fantastického realismu - 1960. Kniha v 60. letech minulého století změnila dosavadní chápání historie. Jako jedna z prvních poukazuje na to, že ... Jitro kouzelníků (Úvod do fantastického realismu) Bergier Jacques - Pauwels Louis - 1990. Svo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY