Vzpomínky: aneb Honem, než to zapomenu

Vzpomínky: aneb Honem, než to zapomenu - Jan Petrášek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Petrášek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzpomínky: aneb Honem, než to zapomenu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vzpomínky: aneb Honem, než to zapomenu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Petrášek. Číst Vzpomínky: aneb Honem, než to zapomenu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vzpomínky českého lékaře, profesora MUDr. Jana Petráška, DrSc., pokrývají celé dvacáté století. Začínají obdobím, které autor zná z vyprávění rodičů a prarodičů, a končí rokem 2000. Málokdo si již dnes dokáže představit, jak probíhalo studium medicíny po válce, jak se léčilo v malé nemocnici a ve venkovské ordinaci praktického lékaře v padesátých letech minulého století, jak fungovala lékařská fakulta a zejména slavná Charvátova interní klinika v době, kdy byl profesor Petrášek ještě mladým sekundářem. Jan Petrášek toho vykonal za více než šedesát let na jedné klinice pro českou medicínu mnoho, úspěšně léčil, kromě toho publikoval a výrazně ovlivnil několik generací mediků. Prožil svůj dlouhý a pestrý život v sedmi obdobích - předválečném, válečném, poválečném, totalitním, v uvolnění roku 1968, v normalizaci a v době po listopadu 1989. Nyní poutavě sepsal, jaké ty doby byly a jsou - a je to čtení opravdu zajímavé.


...zpomínky aneb Honem, než to zapomenu - Jan Petrášek Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... Novinky | Zdravotnické nakladatelství GALÉN ... . Vzpomínky aneb honem, než to zapomenu Stáhnout PDF Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2019; 158: 137 Kategorie: Recenze Jan Petrášek. Galén, Praha, 2018, 340 stran, ISBN 978-80-7492-383-8. Bývá dobrým zvykem, že významní čeští profesoři lékařství jsou vyzváni, aby v závěru svých profesních kariér napsali vzpomínky ... Jan Petrášek: Vzpomínky aneb honem než to zapomenu Praha: Galén, 2019, 340 s. Vydání prvn ... Knihy | Odborná literatura a právnická literatura Aleš Čeněk ... . Bývá dobrým zvykem, že významní čeští profesoři lékařství jsou vyzváni, aby v závěru svých profesních kariér napsali vzpomínky ... Jan Petrášek: Vzpomínky aneb honem než to zapomenu Praha: Galén, 2019, 340 s. Vydání první, formát 130 × 200 mm, vázaný výtisk, barevný. ISBN 9788074923838. Cena: 350 ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY