Via artis, Via vitae

Via artis, Via vitae - Jaromír Zemina | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jaromír Zemina
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Via artis, Via vitae.pdf


Chcete si knihu přečíst?Via artis, Via vitae ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaromír Zemina. Číst Via artis, Via vitae Online je nyní tak snadné!

POPIS


Obsáhlý soubor esejů známého historika umění, spisovatele a básníka o českém výtvarném umění a umělcích, propojený spojujícím vzpomínkovým textem. Kniha je doplněna kresbami, fotografiemi, reprodukcemi obrazů a úplnou bibliografií Zeminova díla z pera Polany Bregantové. Zeminovo dílo jedinečným způsobem spojuje analýzu výtvarného díla, duchovní portrét jeho autora a vlastní, jedinečné osobní svědectví o vztahu k danému autorovi a jeho dílu. Zemina si vytvořil svůj nezaměnitelný esejistický styl, který vytváří z jeho textů nejen událost odbornou, ale stejnou měrou i literární. Jaromír Zemina (* 1930) patří k nejvýznamnějším českým znalcům moderního výtvarného umění. Nejznámější jsou jeho práce věnované dílům Aléna Diviše, manželů Janouškových a Jiřího Johna, zabýval se ovšem zevrubně i díly desítek dalších umělců, českých i světových (Velázquez). Ve svém díle užívá osobitého esejistického stylu, který v jeho dílech beletristických plynule přechází do básní a básní v próze.


...is Konsort Crosswork, released 15 April 2012 1 ... Via Vitae - a Live release by JÓZEF SKRZEK artist / band ... . Missus Gabriel de Celis 2. Gaude Maria 3. Sang til Jomfru Maria 4. Taksim pipe 5. Den signade dag 6. Taksim rubab 7. Nu alrest 8. Estampitte Irrealis 9. Taksim organetto 10. Du livsens bröd 11. Intermezzo 12. Benedicamus trope 13. Den lyse dag 14. Taksim pandero 15. Sangilio Crosswork is a natural continuation of the first Via Artis ... VIA ARTIS konsort offers innovative concert programs from the musical borderland between early classical music and related world music traditions. Read more about the repertoire and the music ... Via artis, Via vitae - Jaromír Zemina | Databáze knih ... . Read more about the repertoire and the musicians who participate in the varying thematic programs. We invite you to explore the site, listen to the music...SOUVISEJÍCÍ KNIHY