Miloš Forman v kostce

Miloš Forman v kostce - Jan Lukeš | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Lukeš
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Miloš Forman v kostce.pdf


Chcete si knihu přečíst?Miloš Forman v kostce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Lukeš. Číst Miloš Forman v kostce Online je nyní tak snadné!

POPIS


Rubikova kostka života a díla česko-amerického režiséra z pera jeho českého analytika, pamětníka i zpovědníka. Úvaha na téma Formanovy cesty na světové výsluní za přechodu mezi dvěma systémy společenskými i produkčními předchází mozaice režisérových názorů, životních osudů a filmografie. Těžiště publikace tvoří faktograficko-esejistický přehled všech Formanových filmů a stejně koncipovaný výběr z dokumentů a publikací o něm. Knihu uzavírá oddíl málo známých formanovských studií, textů a korespondence z autorova archivu. Nedílnou součástí svazku je obrazový doprovod, který spolu s interpretacemi umožňuje vícerozměrný pohled na celek díla čelného představitele československé nové vlny i vrcholné hollywoodské kinematografie. Čtení na přeskáčku není na závadu, nýbrž spíše předpokladem pochopení souvislostí.


...orman poté vyrůstal u příbuzných a v poděbradské internátní škole Středočeská kolej krále Jiřího, kde jeho spolužáky byli Václav Havel, bratři Mašínové a Zbyněk Janata ... Miloš Forman v kostce - Lukeš Jan | Artforum ... ... . Po válce se osiřelí Miloš a bratr Pavel, jenž byl o dvanáct let starší, vrátili do penzionu Rut a začali jej opravovat. Jan Tomáš "Miloš" Forman (/ ˈ m iː l oʊ ʃ /; Czech: [ˈmɪloʃ ˈforman]; 18 February 1932 - 13 April 2018) was a Czech-American film director, screenwriter, actor, and professor who rose to fame in his native Czechoslovakia before emigrating to the United States in 1968.. Forman was an important figure in the Czechoslovak New Wave.Film scholars and Czechoslovakian authorities saw his ... Kniha Miloš Forman v kostce, jejímž autorem je Jan Lukeš, ovšem n ... Recenze: Miloš Forman v kostce - DailyCoffee ... .. Forman was an important figure in the Czechoslovak New Wave.Film scholars and Czechoslovakian authorities saw his ... Kniha Miloš Forman v kostce, jejímž autorem je Jan Lukeš, ovšem není klasickou biografií. Naopak. Jednotlivé dílky z jeho života si mus...SOUVISEJÍCÍ KNIHY