Pražské pověsti

Pražské pověsti - Blanka Jehlíková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Blanka Jehlíková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražské pověsti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pražské pověsti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Blanka Jehlíková. Číst Pražské pověsti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Praha byla vždycky magickým místem, kde se hranice tajemna a reality překrývaly. Strašidla se tady odjakživa procházela mezi nočními chodci a šeptala do vnímavých uší. Své příběhy tady vyprávějí domy, náměstí, zahrady i jednotlivá zákoutí. Někdy nás z nich mrazí v zádech, jindy se jim musíme smát. V jednom z nich se mazaný hrabě dokáže pomstít své urozené trapičce dudáckým koncertem, v jiném vlídný ochmelka pomůže otevřít strašidlu zavřené dveře, v některých teče proudem krev, další hýří vtipem a dobrou náladou. Pověsti sebrané do této knížky nepatří mezi nejznámější, mnoho z nich se ke čtenářům dostává vlastně poprvé, přesto věříme, že je tato neobvyklá vyprávění potěší stejně jako půvabné barevné ilustrace akademického malíře Josefa Kremláčka.


...ární Pražské kavárně Pokud byste někde v Praze hledali legendární "pražskou kavárnu", nabízí se několik míst ... PrahaPamatky.cz - prahapamatky.cz ... . Tím s dlouhou historii je […] Pro pozorné oči. O dělových koulích ve zdi ... Pověsti starých časů ... Pražské legendy, pověsti a strašidla Legend spojených s Prahou je opravdu nespočet, každá doba přišla se svou legendou, se svou historkou a dohromady tvoří krásu záhadné Prahy. Pojďme se na některé z nich podívat a nahlédněme pod tuto roušku tajemna, které může být smyšlené, úsměvn ... Praha strašidelná a české legendy | Prague Stay ... . Pojďme se na některé z nich podívat a nahlédněme pod tuto roušku tajemna, které může být smyšlené, úsměvné, nepochopitelné, děsivé a ... Staré pověsti české je kniha pro mládež Aloise Jiráska.Popisuje události z české historie založené na lidové slovesnosti a některých historických faktech. Poprvé vyšla v roce 1894 v pražském nakla...SOUVISEJÍCÍ KNIHY