Temný kontinent Evropa ve 20. století

Temný kontinent Evropa ve 20. století - Mark Mazower | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Mark Mazower
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Temný kontinent Evropa ve 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Temný kontinent Evropa ve 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mark Mazower. Číst Temný kontinent Evropa ve 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá" samu sebe prostřednictvím často bouřlivých a chaotických politických změn. Moderní demokracie a s ní úzce spojený národní stát je v zásadě výsledkem experimentování. Tři ideologie – liberální demokracie, komunismus a fašismus – se považovaly za předurčené přetvořit společnost, kontinent a svět v "nový řád lidstva". Jejich vzájemný boj o definici nové Evropy trval po většinu minulého století. Liberální demokracie ovládla Evropu po první světové válce, ale o dvě desetiletí později už tak říkajíc zmírala na úbytě. Rok 1989 znamenal vítězství demokracie nad komunismem, nicméně k tomuto vítězství by nedošlo, kdyby komunismus předtím neuštědřil všeobecnou a drtivou válečnou porážku nacionálnímu socialismu. Rozhodně tedy nebylo předurčeno osudem, že demokracie nakonec zvítězí nad fašismem i komunismem, stejně jako není stále zřejmé, jaký druh demokracie je Evropa schopná a ochotná budovat. "Temný kontinent" je napínavým příběhem s neočekávanými zvraty, nikoliv záznamem vývoje směřujícího neustále kupředu k nevyhnutelným vítězstvím.


... kontinent - Evropa ve 20. století. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Jaky slovni druh je stoleti | Sleviste.cz ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Vyzkoušejte si, jak dobře znáte rodný kontinent 20. 5. Zbyšek. Sdílet infografiku Facebook Twitter reklama. Sdílet infografiku ... Hokejová reprezentace nastoupí ve skupině v Minsku i proti Rusku, Švédsku, Švýcarsku, Dánsku, ... Trefte město na slepé mapě Evropy. Vyzkoušejte si, jak ... ... . Sdílet infografiku ... Hokejová reprezentace nastoupí ve skupině v Minsku i proti Rusku, Švédsku, Švýcarsku, Dánsku, Bělorusku a Velké Británii. Další zprávy Kniha: Temný kontinent Evropa ve 20. století Autor: Mark Mazower Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá"...SOUVISEJÍCÍ KNIHY