Prodavači ostatků

Prodavači ostatků - Vlastimil Vondruška | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Vondruška
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Prodavači ostatků.pdf


Chcete si knihu přečíst?Prodavači ostatků ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Vondruška. Číst Prodavači ostatků Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběh českého rytíře Martina ze Stvolna, plný napětí, vzrušení a dějových zvratů, se odehrává v polovině 14. století. Byla to doba krutých válek, vysilujících hladomorů a všudypřítomného násilí, v níž zároveň probíhal urputný zápas o jednotu církve a křesťanské víry. Druhorozený syn chudého zemana Martin odchází do Paříže na univerzitu, ale brzy se dostane do konfliktu s inkvizicí. Domů se vrátit nemůže, a tak se potlouká po francouzském venkově ve společnosti obchodníka s falešnými ostatky svatých. Prožije nejen vášnivé milostné vztahy, ale i hrůzu morové rány, okolnosti ho zavedou do krvavých bitev a nejednou musí vzdorovat šílenému fanatismu náboženských sekt. Tváří v tvář vítězstvím i bolestným prohrám se sám sebe ptá, jaký to vše má vlastně smysl, proč musí člověk stále o něco bojovat, aby to vzápětí zase ztrácel? Autor nás na pozadí historických událostí provází životem středověké Francie, barvitě a s hlubokou znalostí dobových reálií líčí prostředí univerzity, klášterů, život měšťanských rodin a vesnických usedlostí, stejně jako prostředí šenků, nevěstinců a vojenských táborů. Bez příkras líčí milostná dobrodružství i drsné mravy tehdejších lidí, stejně jako jejich až naivní touhu po pravdě, lásce a štěstí. Příběh se čte jedním dechem, neboť dokáže vyvolat skutečnou atmosféru života ve středověku, který ovšem není současnému člověku tak vzdálený jak se někdy zdá.


...i ostatků 1. v sérii, V. Vondruška, 2005 Koupit Koupit eknihu ... Vlastimil Vondruška - Wikipedie ... . Sběratelé ostatk ... Prodavači ostatků 2005; Husitská epopej IV.: 1438-1449. Za časů bezvlád ... Prodavači ostatků. Vlastimil Vondruška. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 4.6 z 5 hvězdiček 5 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Skladem 5+ ks; Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve čtvrtek 21.5. u Vás doma (Typy ... Prodavači ostatků (Martin ze Stvolna #1), Sběratelé ostatků (Martin ze Stvolna #2), Vládcové ostatků (Martin ze Stvolna #3), and Zloději ostatků (Martin... Příběh českého rytíře Martina ze Stvolna, plný napět ... Kniha Prodavači ostatků - Vlastimil Vondruška | Dobré Knihy.cz ... ... Příběh českého rytíře Martina ze Stvolna, plný napětí, vzrušení a dějových zvratů, z poloviny 14. století. Byla to doba krutých válek, vysilujících hladomorů a všudypřítomného násilí, v níž z...SOUVISEJÍCÍ KNIHY