Staroslověnská etapa českého písemnictví

Staroslověnská etapa českého písemnictví - Radoslav Večerka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Radoslav Večerka
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Staroslověnská etapa českého písemnictví.pdf


Chcete si knihu přečíst?Staroslověnská etapa českého písemnictví ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radoslav Večerka. Číst Staroslověnská etapa českého písemnictví Online je nyní tak snadné!

POPIS


Současný pohled na středověké evropské dějiny ukazuje, že literatura pěstovaná zprvu na Velké Moravě spisovným jazykem chápaným tam tehdy jako slavnostní podoba jazyka domácího, "mateřského", v každém případě však aspoň řečí místně dobře srozumitelnou, nezůstala záležitostí úzce lokální. Knižní vzdělanost se z Velké Moravy poměrně rychle rozšířila i se svým spisovným jazykem, staroslověnštinou, po rozlehlých prostorách střední a východní Evropy. Stala se tak ve své době vedle řečtiny a latiny třetím velkým, i když nesrovnatelně skromnějším, evropským jazykem literárním. A v tom tkví i nezastupitelný mezinárodní přínos velkomoravského písemnictví a jeho literárního jazyka do pokladnice vzdělanosti a kultury evropské.


...ká povaha písmen Cyrilice PÍSEMNICTVÍ Velkomoravské období Literární východisko Texty biblické Texty obřadní Homilie a oslavné řeči Texty právní Životopisy a legendy Poezie a próza o překladu evangelií Velkomoravské literární skladby nejisté Myšlenkový odkaz velkomoravského písemnictví Česká ... Leben des Method - Wikipedia ... ... Staroslověnská etapa českého písemnictví Autor: Večerka, Radoslav Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074220449 ISBN: 978-80-7422-044-9 Popis: 1× kniha, vázaná, 177 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: 2010 Počátky písemnictví. první texty vznik ve staroslověnštině, latině, hebrejštině a němčině; první texty vytvořili cizinci, kníže Rastislav požádal bytantského císaře o vyslání misionářů, věrozvěstů na území Velkomoravské říše => snaha upev ... STAROSLOVĚNŠTINA | Nový encyklopedický slovník češtiny ... . první texty vznik ve staroslověnštině, latině, hebrejštině a němčině; první texty vytvořili cizinci, kníže Rastislav požádal bytantského císaře o vyslání misionářů, věrozvěstů na území Velkomoravské říše => snaha upev...SOUVISEJÍCÍ KNIHY