Terorismus a války v době globalizace

Terorismus a války v době globalizace - Jan Eichler | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Eichler
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Terorismus a války v době globalizace.pdf


Chcete si knihu přečíst?Terorismus a války v době globalizace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Eichler. Číst Terorismus a války v době globalizace Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nové vydání knihy rozšířené o hodnocení nových válek, které proběhly v letech 2008 a 2009, což konkrétně znamená válku mezi Gruzií a Ruskou federací, k níž došlo v létě 2008, a tzv. třítýdenní válku, kterou spustil Izrael proti Palestincům na území Gazy na přelomu let 2008 a 2009. Dále je toto vydání obohaceno o hodnocení dalšího vývoje válek v Africe, v Kolumbii či na Srí Lance. A v neposlední řadě postihuje změny, jež se odehrály ve dvou významných islámských zemích, které se staly místem vojenské intervence a posléze i několikaleté okupace uskutečněné vojsky USA a jejich nejbližších spojenců. V případě Afghánistánu přibylo zejména hodnocení mise ISAF, v případě Iráku pak jde o změny přístupu USA. Poslední výraznější změnou ve srovnání s prvním vydáním je závěrečné několikastránkové zamyšlení nad otázkou, zda je na počátku 21. století možné vyhnout se válce jako nejvážnější hrozbě v životě každého státu, společnosti i jednotlivce, nebo zda válka i nadále zůstává nástrojem k dosahování politických cílů.


...mus a války v době globalizace je skvělá kniha ... Terorismus a války v době globalizace Jan Eichler od 298 ... ... . Tuto knihu napsal autor Jan Eichler. Přečtěte si s námi knihu Terorismus a války v době globalizace na prazskamuzea1918-2018.cz Jan Eichler: Terorismus a války v době globalizace. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2010, ISBN 978-80-246-1790-9, 398 stran. Nové vydání je rozšířeno o hodnocení nových válek, které proběhly v letech 2008 a 2009, zvláště války mezi Gruzínskem a Ruskem, k níž došlo v létě 2008, a... Globalizace (z angl. global, celosvětový) je ... Terorismus a války v době globalizace - Eichler Jan ... ... ... Globalizace (z angl. global, celosvětový) je dlouhodobý ekonomický, kulturní a politický proces, který rozšiřuje, prohlubuje a urychluje pohyb zboží, lidí i myšlenek přes hranice států a kontinentů. MMF uvádí jako čtyři hlavní aspekty globalizace: . mezinárodn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY