Bezezbytková dieta při onemocnění střev

Bezezbytková dieta při onemocnění střev - Růžena Milatová, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Růžena Milatová,
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Bezezbytková dieta při onemocnění střev.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bezezbytková dieta při onemocnění střev ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Růžena Milatová,. Číst Bezezbytková dieta při onemocnění střev Online je nyní tak snadné!

POPIS


Oba autoři jsou pracovníci IKEMu.Tato dietní opatření jsou určená nemocným po akutních průjmových stavech a při chronických průjmových onemocněních všeho druhu, pokud nevyžadují ještě jiná zvláštní dietní opatření, dále při syndromu dráždivého tlustého střeva v období průjmů, také u ulcerosní colitidy a Crohnovy nemoci. Dieta je vhodná i po resekci střev a z počátku zavedení vývodu z tenkého i tlustého střeva (nejčastěji jeden měsíc, neurčí-li lékař jinak). Svým obsahem živin se dieta řadí mezi plnohodnotné. Strava je pestrá, lehce stravitelná a nenadýmavá. Dietu lze postupně upravovat podle aktuálního zdravotního stavu pacienta a jeho stravovacích možností. Pacienti zde najdou jak vhodné potraviny a vhodnou kuchyňskou úpravu pokrmů, tak i rady, čemu se mají při nutnosti dodržování této diety vyhnout.


...tková dieta není žádným novým dietním trendem ... Bezezbytková dieta při onemocnění střev - Růžena Milatová ... ... . Jde o dietu, která je ordinovaná pacientům trpícím onemocněním střev - nejčastěji ulcerózní kolitidou, Crohnovou chorobou a jinými střevními kolitidě. Pokud vám lékař doporučil držet tuto dietu, určitě se rádi dozvíte o ní pár užitečných informací. V článku najdete pravidla této diety, ale také ... Dieta při onemocnění střev. Z WikiSkript ... Bezezbytková šetřící dieta ... Bezezbytková dieta při onemocnění střev | Albatros media ... . Z WikiSkript ... Bezezbytková šetřící dieta č. 5 s dostatkem bílkovin při průjmech, abychom snížili rychlost vyprazdňování a tím prodloužili dobu vstřebávání živin. Nemocní mají sníženou chuť k jídlu a proto je příjem potravy nedostatečný. Bezezbytková dieta tedy není o zbytcích na talíři, ale týká se zbytků, které zůstávají ve střevech a škodí celému trávícím traktu. Bezezbytková dieta se zaměřuje na očistu střev. Primárně ji...SOUVISEJÍCÍ KNIHY