Stopy města

Stopy města - Lars Saabye Christensen | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lars Saabye Christensen
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Stopy města.pdf


Chcete si knihu přečíst?Stopy města ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lars Saabye Christensen. Číst Stopy města Online je nyní tak snadné!

POPIS


První díl zamýšlené trilogie zavede čtenáře k obyvatelům čtvrti v západním Oslu v poválečném čase koncem čtyřicátých let 20. století. V centru pozornosti stojí rodina Maj a Ewalda Kristoffersenových a jejich malý syn, Jesper. Ewald pracuje v reklamní agentuře, která připravuje oslavy 900. výročí hlavního města, a Maj po večerech vede účetnictví Červeného kříže. Seznámíme se i s jejich sousedkou, paní Vikovou, která vlastní telefon, místním řezníkem Melsomem a jeho synem Josteinem, hotelovým pianistem Enzem Zanettim, učitelem Lokkem a s dalšími obyvateli města. Napjatě čteme jejich životní příběhy z doby, kdy se město vzpamatovávalo z válečných let. Dovídáme se i o osudech širších okruhů obyvatel Osla, jež poznáváme prostřednictvím zápisů ze schůzí Červeného kříže. Zápisy hodně vypovídají o tehdejší době, ale i o tom, jak se s dějinami v „malém“ zachází. V rozsáhlé, epické trilogii Stopy města dává Christensen nahlédnout do životů neobyčejných hrdinů, jejichž osudy zanechávají nesmazatelnou stopu v drobné historii města. Přibližuje atmosféru poválečný let i následujících desetiletích v hlavním městě Norska v kontextu společenských, sociálních i politických proměn doby.


...sta jsou intimní výpovědí, která plyne neúprosně ke svému konci ... Christensen, Lars Saabye: Stopy města - iLiteratura.cz ... . Ne každému Stopy města sednou, ani já bych podobné knihy nedokázala číst pořád, brzy bych měla stejně pochmurnou náladu, jako se zdá zde popisovaný život. Přesto je to něco, co každý z nás zná z vlastního života. Christensen, Lars Saabye: Stopy města. Ulice norského hlavního města vypadaly po druhé světové válce o poznání chudší než dnes. Norský autor Lars Saabye Christensen zavádí čtenáře do doby bez ... Ekostopa města - úvodní stránka ... . Norský autor Lars Saabye Christensen zavádí čtenáře do doby bez ropného bohatství i technologických vymožeností a ve svém osudovém Oslu rozehrává další z nenápadných příběhů ... Města v České republice mají v současné době dvojí možnost výpočtu své „zelené vizitky" - ekologické stopy. V článku se můžete seznámit s podrobným a orient...SOUVISEJÍCÍ KNIHY