Tři muži ve člunu / Tři muži na toulkách

Tři muži ve člunu / Tři muži na toulkách - Jerome Klapka Jerome | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jerome Klapka Jerome
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tři muži ve člunu / Tři muži na toulkách.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tři muži ve člunu / Tři muži na toulkách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jerome Klapka Jerome. Číst Tři muži ve člunu / Tři muži na toulkách Online je nyní tak snadné!

POPIS


Bohužel jsem tuto knihu dostal jako dárek. Mám knihu 'Tři muže ve člunu' opravdu rád a znám ji velmi dobře a to i v různých překladových verzích. Nikdy by mne ale nenapadlo, že ji je možné takto zničit. Znám i překlad od L. Vojtika (z roku 1949) na který se kniha odvolává, ale rovnou říkám, že to je naprostá lež. Vojtik se totiž dá číst. Text v této knize prošel 'odbornou jazykovou úpravou' takového stupně, že zcela zničil jemný humor a nádherná vtipná souvětí známá ze starších vydání této knihy. Slovně je kniha zmodernizována a textovězjednodušena - z bohatých souvětí se často staly prosté oznamovací věty a slova, která se tam nehodila, se prostě vynechala (kdo by se trápil s věrností překladu). Pokud mi nevěříte, tak si ji někde v knihkupectí otevřete a přečtěte si první odstavec - více nebude třeba.


...stický román Jeromea Klapky Jeromea Tři muži na toulkách je volným pokračováním velmi slavného a oblíbeného románu Tři muži ve člunu ... Jerome Klapka Jerome - Tři muži ve člunu | Čítanka | Český ... ... . Nerozluční přátelé Harris, Jerome a ... Román Tři muži ve člunu byl též několikrát zfilmován, prvně již v němé éře, v roce 1920. K nejslavnějším patří britská verze z roku 1956, vlastní filmovou podobu natočili ovšem i Němci nebo Rusové. Zajímavostí je, že první český překlad Tří mužů ve člunů udělal budoucí protektorátní prezident Emil Hácha. Nikdo si neumí už ... Tři muži ve člunu a na toulkách - Knihkupectví Luxor ... . Zajímavostí je, že první český překlad Tří mužů ve člunů udělal budoucí protektorátní prezident Emil Hácha. Nikdo si neumí užít léto tak, jako tři angličtí gentlemani v klasice Tři muži ve člunu a na toulkách! P.S. Nezapomeňte knížku po přečtení ohodnotit v on-line katalogu na http ... Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) 2007; Tři muži ve člunu a na toulkách 1998; Malvína z Bretaně 1982; Tři muži na toulkách 2010...SOUVISEJÍCÍ KNIHY