Amerika prezidenta Granta

Amerika prezidenta Granta - Josef Opatrný | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Opatrný
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Amerika prezidenta Granta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Amerika prezidenta Granta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Opatrný. Číst Amerika prezidenta Granta Online je nyní tak snadné!

POPIS


Osm let prezidentského období U. S. Granta patřilo k nejbouřlivějším obdobím dějin Spojených států. Znovusjednocení Unie, které bylo výsledkem války Severu proti Jihu, otevřelo cestu k mohutnému ekonomickému rozvoji nesenému přinejmenším zčásti výstavbou železniční sítě. Lokomotiva se stala symbolem technického pokroku, který umožnil vytvoření obrovského trhu pro zemědělské i průmyslové produkty, vyráběné s pomocí řady vynálezů měnících kardinálně život všech vrstev společnosti. Příležitosti se chopily nejen tisíce farmářů, dělníků či inženýrů, ale také politici a podvodníci. „Pozlacený věk“, jak nazývali tuto dobu už současníci, tedy charakterizovala také nebývalá korupce, s níž těžce zápasily úřady, nucené věnovat pozornost i konfliktu indiánských obyvatel země a bílé společnosti, posilované stále proudem přistěhovalců. Autor se věnuje prakticky všem aspektům života v dané době, ať již ve městě, či na venkově. Čtenář se může seznámit například s tehdejšími hygienickými podmínkami, provozem domácnosti i kulturními možnostmi. Text je doprovázen stovkami dobových ilustrací, přibližujících skutečnou podobu Ameriky 70. let 19. století.


...merika prezidenta Granta je v. Právě čtených: 1x: Přečtených: 9x: Čtenářské výzvě ... Amerika prezidenta Granta - Knihkupectví Luxor ... ... Kniha: Amerika prezidenta Granta (Josef Opatrný). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Osm let prezidentského období U. S. Granta patřilo k nejbouřlivějším obdobím dějin Spojených států. Znovusjednocení Unie, které bylo výsledkem války Severu proti Jihu, otevřelo cestu k mohutnému ekonomickému rozvoji nesenému přinejmenším zčásti výstavbou železniční ... Amerika prezidenta Granta. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické ú ... Amerika prezidenta Granta - Josef Opatrný | Kniha na Alza.cz ... ... Amerika prezidenta Granta. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete...SOUVISEJÍCÍ KNIHY