Wolf Hall

Wolf Hall - Hilary Mantelová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Hilary Mantelová
DIMENZE
3,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Wolf Hall.pdf


Chcete si knihu přečíst?Wolf Hall ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hilary Mantelová. Číst Wolf Hall Online je nyní tak snadné!

POPIS


"Ráno zamkni Cromwella do podzemní kobky," říká Thomas More, "a když za ním večer přijdeš, bude sedět na sametovém polštáři, krmit se slavičími jazýčky a žalářníci mu budou dlužit." Anglie v šestnáctém století stojí jen krůček od katastrofy. Zemře-li král bez mužského potomka, zemi zpustoší občanská válka. Jindřich VIII.proto hodlá zrušit své dvacetileté manželství s Kateřinou Aragonskou a oženit se s Annou Boleynovou. Papež i většina Evropy ovšem stojí proti němu. A právě v tomto okamžiku na scénu vstupuje Thomas Cromwell. Chlapec z kovárny, syn vesnického kruťase, šarmantní politický génius, rváč a kšeftař porušil na své cestě k moci snad všechna pravidla rigidní společnosti. Po ztrátě rodiny a milovaného kardinála, který mu byl pravým otcem, si houževnatě razí cestu ke dvoru, kde je "člověk člověku vlkem". A parlamentu i papeži navzdory se chystá přetvořit Anglii k obrazu královu i svému.Kniha Wolf Hall je tím, co je v dnešní době vzácností - je to klasický, mnohovrstevnatý román s barvitě vylíčenými postavami, zachycující v plné šíři celé jedno historické období. V roce 2009 získala prestižní literární cenu Booker prize.


...f Hall (2009) is a historical novel by English author Hilary Mantel, published by Fourth Estate, named after the Seymour family's seat of Wolfhall or Wulfhall in Wiltshire ... Wolf Hall (Audiobook) by Hilary Mantel | Audible.com ... .Set in the period from 1500 to 1535, Wolf Hall is a sympathetic fictionalised biography documenting the rapid rise to power of Thomas Cromwell in the court of Henry VIII through to the death of Sir Thomas More. With Mark Rylance, Damian Lewis, Claire Foy, Thomas Brodie-Sangster. After the downfall of Cardinal Wolsey, his secretary, Thomas Cromwell, finds himself amongst the treachery and intrigue of King Henry VIII's court and soon becomes a clo ... Wolf Hall: Series 1 - Rotten Tomatoes ... . After the downfall of Cardinal Wolsey, his secretary, Thomas Cromwell, finds himself amongst the treachery and intrigue of King Henry VIII's court and soon becomes a close advisor to the King, a role fraught with danger. About the Show 2015. A historical drama for a modern audience, Wolf H...SOUVISEJÍCÍ KNIHY