Trhlina

Trhlina - Jozef Karika | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jozef Karika
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Trhlina.pdf


Chcete si knihu přečíst?Trhlina ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jozef Karika. Číst Trhlina Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize, kterou máte před sebou. Na jejích stránkách rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska – nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tríbeč. Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď. Titul na Slovensku získal ocenění Kniha roku 2016 v kategorii čtenářů. Román Jozefa Kariky byl jako jediný žánrový titul v historii nominován na nejvýznamnější slovenskou literární cenu Anasoft litera Slovenský spisovatel Jozef Karika pracoval jako redaktor v televizi. Zaměřoval se především na politické a investigativní reportáže. Je držitelem Ceny Béla za nejlepší hororovou povídku a několika dalších novinářských i literárních ocenění. Debutoval knihou Zóny tieňa (2005), posléze vydal publikace Mágia peňazí (2007), KPMPZ (2007) a Brány meonu (2009). V USA vydal soubor esejí pod názvem Liber 767 (2009). V roce 2010 mu vyšla kniha pod názvem V tieni mafie (česky Ve stínu mafie, Knižní klub 2011), která se stala bestsellerem nejen na Slovensku, ale i v České republice. Také její volná pokračování V tieni mafie II – Čas dravcov (2011) a Nepriateľ štátu (2011) se zařadila mezi nejprodávanější knihy na Slovensku. Za romány Ve stínu mafie a Čas dravcov získal ocenění Zlatá kniha, které se uděluje za víc než patnáct tisíc prodaných výtisků. V letech 2012 a 2013 mu vyšel dvoudílný román Na smrť o přátelství a lásce, které se změnily na smrtelnou nenávist. V příběhu se mu podařilo spojit tři zdánlivě protichůdné světy – prostředí židovské mafie v New Yorku, nacistické Německo a první slovenský stát. V roce 2014 vydal svůj první mysteriózní thriller Strach a v roce 2015 pak thriller Tma.


...balansuje na hrane škandinávskeho thrilleru, detektívnej zápletky a mysteriózneho hororu ... Trhlina | Netflix ... . Po väčšinu času sa režisérovi Petrovi Bebjakovi darí budovať a udržať silné napätie a to ako za pomoci samotného príbehu, tak i audiovizuálnych stimulov. Vypäté scény, napríklad keď sa Igor snaží dostať do tajomného ... Trhlina vo mne vzbudila záujem o dobrodružstvo a pátranie po pravde, kniha ktorá ma bavila a vtiahla do deja hneď , ťažko sa od nej dostať preč, pretože chcete vedieť kde kotví pravda, tak vás to proste nepustí, upúta čitateľa určite, neviem či príbehu veriť alebo nie no svoje skryté čaro to má a budí dojem to isť ... Directed by Peter Bebjak. With David Hartl, Emanuel Hason, Mary Havranová, Ondrej Hraska ... TRIBEČSKÁ TRHLINA - YouTube ... ... Directed by Peter Bebjak. With David Hartl, Emanuel Hason, Mary Havranová, Ondrej Hraska. Igor, an unemployed university graduate, discovers the psychiatric assessment ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY