Úvod do studia politiky

Úvod do studia politiky - Miroslav Novák (ed.) | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Novák (ed.)
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Úvod do studia politiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Úvod do studia politiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Novák (ed.). Číst Úvod do studia politiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato učebnice je určena zejména vysokoškolským studentům sociálních a humanitních věd bakalářského a magisterského stupně. Jde o práci kolektivní a svým pojetím i rozsahem v českém prostředí ojedinělou. Je rozdělena do čtyř částí. V první části je politika vykládána očima nejrůznějších disciplín – od politologie přes filosofii, psychologii, antropologii, právo, geografii a ekonomii až po historii. Obsahem druhé části jsou úvody do vybraných subdisciplín politické vědy, jako je komparativní politologie, teorie mezinárodních vztahů a správní věda. Ve třetí části jsou zpracovány úvody do kvantitativních a kvalitativních metod v politické vědě, včetně tzv. kvalitativní srovnávací analýzy. Čtvrtá část pak pojednává o některých velkých tématech politiky, jako jsou stranické a volební systémy, národy a nacionalismus nebo demokracie a nedemokratické režimy. Učebnice tvoří vnitřně propojený celek, i když se názory, pojetí nebo hodnocení autorů jednotlivých kapitol od sebe mohou poněkud lišit.– Kdy vznikla politická věda? – Jaké další disciplíny se zabývají politikou? – Jaký je vztah mezi politickou vědou a politickou sociologií? – Proč se v češtině více ujal výraz „politologie“ než „politická věda“? – Co je politika? Jaký je vztah mezi politikou a mocí? – Je řadový občan v politice kompetentní? – Jak nám analýza stranického systému pomáhá pochopit moderní politické režimy? – Co je předmětem komparativní politologie? Jaké metody používá? – V čem spočívá rozdíl mezi komparativní politologií a teorií mezinárodních vztahů? – Čím se vyznačuje dobrá veřejná správa? Rozsáhlý autorský tým pod vedením Miroslava Nováka tvoří čeští odborníci nejrůznějších generací z mnoha akademických pracovišť.


... a ekonomie: úvod do ekonomických analýz politiky I 254 MARTIN GREGOR 1 ... Úvod do teorie a metodologie sociální politiky ... ... . Úvod I 254 2. O čem ano a o čem ne? I 257 2.1 Dvojí ekonomie politiky I 257 2.2 Metodické přístupy I 258 3. Historie I 261 4. Příklady I 266 4.1 Rozpočtové procedury I 266 4.2 Strategický deficit I 268 5. Závěr I 272 Úvod do studia politiky Editor: Novák, Miroslav Nakladatel: SLON EAN: 9788074192630 ISBN: 978-80-7419-263- Popis: 1× kniha, vázaná, 921 stran, česky Rozměry: 15,3 × 23,5 cm Rok vydání: 2019 (2. vydání) Kniha: Úvod do studia politiky - Miroslav Novák. Fungujeme! ... Uvod do studia politiky - Vyhledávání na Heureka.cz ... . vydání) Kniha: Úvod do studia politiky - Miroslav Novák. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět ote...SOUVISEJÍCÍ KNIHY