Záchranářská kynologie - - Teorie, data, zkušenosti

Záchranářská kynologie - - Teorie, data, zkušenosti - Kateřina Jančaříková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Kateřina Jančaříková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Záchranářská kynologie - - Teorie, data, zkušenosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Záchranářská kynologie - - Teorie, data, zkušenosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kateřina Jančaříková. Číst Záchranářská kynologie - - Teorie, data, zkušenosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Psi dokážou se svým čichem skutečné zázraky. Ani dnes, v době sofistikovaných čidel a robotů, neumí lidé jejich práci nahradit, a při pátrání v rozlehlém terénu, plném překážek a všelijakých pachů různého původu, už vůbec ne. Jeden záchranářský tým (psovod a pes) dokáže za stejný čas zastoupit 50 osob, takže příprava kvalitních kynologických záchranářských týmů a skupin je stále aktuálním tématem. V monografii, svým rozsahem zcela unikátní, najdete: – teoretické poznatky z tuzemských a především zahraničních zdrojů – statistickými metodami zpracovaná data získaná od více než dvou stovek českých a slovenských záchranářů – rozbory konkrétních zásahů různých specializacích (plocha, stopa a sutina) a další kazuistiky – osobní zkušenosti autorky a dalších záchranářských psovodů Zaměřuje se na tři typy práce, které jsou v praxi používané nejčastěji, tedy na pátrání v ploše, v sutinách a na pátrání stopařské; ostatní záchranářské specializace zmiňuje spíše okrajově. PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph.D., vystudovala obor speciální biologie a ekologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Následně získala dva doktoráty na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, kde od roku 2007 pracuje na katedře biologie a environmentálních studií jako odborný asistent a vedoucí Centra environmentálního vzdělávání a výchovy. Kynologie je jejím koníčkem. Se svými psy složila přes 40 zkoušek a zúčastnila se 17 pátrání po pohřešovaných osobách v plochách (z toho 7 se dvěma psy) a jednoho v sutinách. S fenou border kolie Aywy z Ohromujícího světa získala v roce 2015 titul CACT na Českém poháru ZTV3. V roce 2016 byla zařazena do kynologické jednotky pro mezinárodní záchranné operace (MZO) USAR MV-GŘ HZS ČR. Zúčastnila se cvičné zahraniční mise USAR v Estonsku a 1. Medzinárodného sústredenia kynológov Hasičských Zborov 2017 na Slovensku. V roce 2017 se se svým druhým psem, fenou belgického ovčáka groenendaela Cikáda Orfi ze Ztracené zahrady, zúčastnila Mistrovství světa IRO v Rakousku a Mistrovství ČR složek IZS. Autorka se s Orfi zúčastnila (do vydání knihy) třinácti pátrání v plochách.


...ářská kynologie - - Teorie, data, zkušenosti Kateřina Jančaříková Nakladatel: Plot 2019 Kniha Záchranářská kynologie - Teorie, data, zkušenosti ... Do domácnosti Francouzský buldoček: Výběr, chov, výcvik ... ... . Psi dokážou se svým čichem skutečné zázraky. Ani dnes, v době sofistikovaných čidel a robotů, neumí lidé jejich práci nahradit, a při pátrání v rozlehlém terénu, plném překážek a všelijakých pachů různého původu, už vůbec ne. Jeden záchranářský tým (psovod a pes) dokáže za stejný čas ... Záchranářská kynologie Podnázov Teorie, data, zkušenosti EAN/ISBN 978807428354 ... Záchranářská kynologie. Teorie, data, zkušenosti | Odborná ... ... . Jeden záchranářský tým (psovod a pes) dokáže za stejný čas ... Záchranářská kynologie Podnázov Teorie, data, zkušenosti EAN/ISBN 9788074283543 Forma Viazaná Poznámka 1. vydanie Autor Kateřina Jančaříková Druh tovaru Kniha Rok vydania 2019/05 Rozsah 240 Hmotno...SOUVISEJÍCÍ KNIHY