Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe...

Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe... - Jiří Kostelecký, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kostelecký,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe....pdf


Chcete si knihu přečíst?Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe... ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kostelecký,. Číst Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe... Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cílem této knihy je představit veřejnosti přístupným způsobem práci sociologů, demografů, ekonomů, politologů a sociálních geografů, kteří působí v Sociologickém ústavu AV ČR, v.v.i. Autorům a autorkám nejde o předložení ucelené zprávy o české společnosti, ale o odpovědi na některé často kladené otázky, ověření/neověření platnosti různých předsudků a představ, které sami o sobě máme. Sociální vědci poukazují i na jevy, které sama společnost příliš nevnímá, ale odborníci je považují za důležité fenomény dnešní české společnosti. Přístup prezentovaný ve většině příspěvků knihy vychází z dlouhodobé tradice instituce, ve které se tato kniha zrodila. Většina kapitol knihy zpracovává informace, které byly získány sociologickým výzkumem. Seznamuje čtenáře se závěry založenými zejména na empirickém přístupu k sociálním jevům, postaveném na jejich systematickém zkoumání, měření a analyzování. Autorky a autoři dostali volnost jak z hlediska formy, tak z hlediska výběru a způsobu zpracování svých témat. Každý mohl své téma přiblížit způsobem, který považoval za nejlepší. Narozdíl od standardních vědeckých textů určených pro odbornou komunitu omezují vhled do souvisejících teorií a na nezbytné minimum redukují i popis analytických metod, pomocí kterých autoři došli ke svým závěrům. V této knize se čtenář nesetká se složitými statistickými modely ani s jinými náročnými analytickými nástroji. Autoři se snaží prokázat své poznatky pomocí jednoduchých a široké čtenářské komunitě srozumitelných nástrojů. Jací opravdu jsme a jak se to o sobě dozvídáme? Jsme evropští, jsme světoví, nebo hlavně sví? Lze věřit výzkumům veřejného mínění? Jsme ze zvyku sociálními a/nebo ekonomickými pesimisty? Jak a čím nás poznamenává konzumní společnost? Jaké jsou trendy a příčiny korupce v České republice? Jsou Češi skutečně nevěřící? Jaké postoje zaujímáme vůči cizincům a národnostním menšinám? Jsou Češi politicky aktivní? Jaká je kvalita demokracie v České republice? Na čí účet se v naší společnosti rodí děti?


...ková, Hana, Tomáš Kostelecký ,Tomáš Lebeda, Markéta Škodová (eds ... Sociologie - Česko | Knihy.ABZ.cz ... .). 2010. Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe. Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe... Autor: Kostelecký, Jiří, Lebeda, Tomáš, Maříková, Hana a Škodová, Markéta Nakladatel: SLON EAN: 9788074190254 ISBN: 978-80-7419-025-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 446 stran, česky Rozměry: 16 × 20 cm Rok vydání: 2010 (1. vydání) Jaká je naše společnost od Hana Maříková v KNIHCENTRUM. ... Jaká je naše společnost? Otázky, které si často klademe ... ... . vydání) Jaká je naše společnost od Hana Maříková v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Dětské knihy se slevou 30 % od nakladatelství BB ART. ... Otázky, které si často klademe... Manufacturer: Slon. Cílem této knihy je předs...SOUVISEJÍCÍ KNIHY