Nepohodlný Ježíš

Nepohodlný Ježíš - Marius Reiser | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marius Reiser
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nepohodlný Ježíš.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nepohodlný Ježíš ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marius Reiser. Číst Nepohodlný Ježíš Online je nyní tak snadné!

POPIS


Mnohé Ježíšovy požadavky se nám dnes zdají velmi náročné – např. jeho přikázání lásky k nepřátelům a požadavek chudoby. Zasadíme-li však tyto nároky a Ježíšův suverénní způsob učení, jeho zázraky a jeho hlásání soudu do historického dobového kontextu, zjistíme, že překvapivost a provokativnost jeho slov i jednání byla tehdy ještě větší, než jsme si dosud uměli představit. Podání je důsledně historické, kulturně historické a teologické. Kniha je uvedena pojednáním o změnách ve výkladu Písma v moderní době a tyto změny kriticky posuzuje. Poslední dvě kapitoly pojednávají o Ježíšově utrpení a zmrtvýchvstání: na rozboru historických textů a dobových souvislostí dokazuje historickou realitu Ježíšova zmrtvýchvstání.


...cení Nepohodlný Ježíš 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte ... Život Ježíše Krista | Knihy.ABZ.cz ... . Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Mnohé Ježíšovy požadavky se nám dnes zdají velmi náročné - např. jeho přikázání lásky k nepřátelům a požadavek chudoby. Zasadíme-li však tyto nároky a Ježíšův suverénní způsob učení ... Nepohodlný Ježíš ‒ rabín, nebo spasitel? Areopag / Štěpán Sirovátka / 18. října 2018 ... Přijímání církevního učení tak jako vždy zůstáv ... Nepohodlný Ježíš - Marius Reiser | KOSMAS.cz - vaše ... ... . října 2018 ... Přijímání církevního učení tak jako vždy zůstává věcí víry ‒ odpověď, zda je pro mě Ježíš pouze zajímavým rabínem, jehož učení mě sice inspiruje, avšak neurčuje veškerý můj život, anebo spasitelem ... Mnohé Ježíšovy požadavky se nám dnes zdají velmi náročné - např. jeho přikázání lásky k nepřátelům a požadavek chudoby. Zasadíme...SOUVISEJÍCÍ KNIHY