Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.)

Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.) - Al Chvárizmí | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Al Chvárizmí
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.).pdf


Chcete si knihu přečíst?Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Al Chvárizmí. Číst Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.) Online je nyní tak snadné!

POPIS


Významný text pro formování evropské kultury a civilizace, který nebyl nikdy doposud přeložen. Dva útlé, ale o to významnější traktáty, kterými vstoupily základy celé matematiky kalkulací (sčítání, odečítání, násobení, dělení a v druhém případě řešení základních typů rovnic) do Evropy, až se staly náplní dnešního učiva základního školství. Provádění těchto operací je popsáno formou, kterou označujeme jako ALGORITMUS, což je odvozenina ze jména autora. Al Chvárizmí byl arabský matematik, který podle indických textů sepsal toto dílo; jeho jméno pak znělo v latinském přepisu: Algorismi. Oba dva traktáty bohatě komentoval a velmi podrobně uvedl přední český matematik – Petr Vopěnka.


...tický a algebraický traktát-1% sleva. Kniha: Aritmetický a algebraický traktát Autor: Al Chvárizm í ... Petr Vopěnka - Wikipedie ... . Významný text pro formování evropské kultury a civilizace, který nebyl nikdy doposud přeložen. ... Významný text pro formování evropské kultury a civilizace, který nebyl nikdy doposud přeložen. Dva útlé, ale o to významnější traktáty, kterými vstoupily základy celé matematiky kalkulací (sčítání, odečítání, násobení, dělení a v druhém případě řešení základních typů rovnic) do Evropy, až se staly náplní dnešního učiva základního školství. Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.) Autor: Al Chvárizmí Nakladatel: O ... Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.) levně, cena 207 ... ... . Aritmetický a algebraický traktát (2.vyd.) Autor: Al Chvárizmí Nakladatel: O...SOUVISEJÍCÍ KNIHY