Vlny vzpomínek

Vlny vzpomínek - Pavel Spunar | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Spunar
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vlny vzpomínek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vlny vzpomínek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Spunar. Číst Vlny vzpomínek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Knihy vzpomínek, mozaiky individuálních lidských osudů, obohacují naše představy o jakékoli historické etapě svou bezprostředností i konkrétními prožitky. Pavel Spunar (* 1928) vyrostl v pražské intelektuální rodině s bohatými kulturními kořeny i zázemím, kde ještě doznívaly tradice měšťanské kultury konce 19. století. Autor přiblížil své dětství i gymnaziální studia za války a vykreslil prostředí pražské Filozofické fakulty Karlovy univerzity v přelomových letech 1947 – 1952. Většinu svých vzpomínek však věnoval svému působení v ústavech Československé a České akademie věd. Píše bez hořkosti a neskrývá ani svá pochybení. Kniha je zalidněna charakteristikami učitelů, přátel a kolegů doma i v zahraničí. Vzpomínky svědčí o autorově hlubokém vztahu k akademii věd a připomínají, že mladá poválečná generace nebyla zdaleka tak omámena dobovými komunistickými hesly, jak se někdy mylně předpokládá.


...zpomínek, mozaiky individuálních lidských osudů, obohacují naše představy o jakékoli historické etapě svou bezprostředností i konkrétními prožitky ... Edice Paměť — Academia ... . Pavel Spunar (* 1928) vyrostl v pražské intelektuální rodině s bohatými kulturními kořeny i zázemím, kde ještě ... Vlny vzpomínek Pavla Spunara mají nezpochybnitelný význam jako historická paměť části Akademie a tehdejších koryfejů vědy; ve svém celku však překračují úzkou dokumentační funkci a ubírají se pevným krokem, zejména v první části věnované autorově dětství a mládí, jež je pro mne snad nejsilnější - směrem ... Kupte knihu Vlny vzpomínek (Pavel Spunar) s 29 % slevou za 207 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte str ... Vlny vzpomínek levně, cena 9 Kč | Srovnání cen zboží ... ... Kupte knihu Vlny vzpomínek (Pavel Spunar) s 29 % slevou za 207 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte str...SOUVISEJÍCÍ KNIHY