Tibetská kniha mrtvých

Tibetská kniha mrtvých - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tibetská kniha mrtvých.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tibetská kniha mrtvých ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Tibetská kniha mrtvých Online je nyní tak snadné!

POPIS


Základní dílo tibetského buddhismu, zejména buddhistické morálky a filosofie. Jeho vznik se datuje do 8. století n. l., kdy byla Kniha mrtvých patrně poprvé zapsána, avšak v následujících zhruba šesti stoletích patřila k tajným, "zakopaným" knihám, které nepronikly na veřejnost. Kniha mrtvých je formulována jako poučení zemřelému na jeho cestě do "zásvětí" - v "mezistavu", který následuje po fyzické smrti. Poučení člověku na přechodu mezi těmito dvěma stavy pak není jen popisem pohřebního rituálu, nýbrž také, a vlastně především, plánem správné životní cesty, vedoucí k vysvobození. Pro Evropany je ojedinělým kulturněhistorickým svědectvím o myšlení a způsobu života ve starém Tibetu.E-kniha v grafické podobě dle tištěného vydání je k dispozici ve formátu PDF.


... kniha mrtvých (tibetsky Bardo thödol), doslova „vysvobození v bardu skrze naslouchání", je jedním ze základních textů tibetského buddhismu ... Shrnutí Tibetské knihy mrtvých - webzdarma ... .Autorství tohoto díla je tradičně připisováno Padmasambhavovi.Bardo thödol poskytuje návod pro živé bytosti jak úspěšně projít obdobím mezi smrtí a novým vtělením a jak se může proces umírání změnit na ... Tibetská kniha mrtvých 1991; Učení Dákiní - Ústní pokyny mistra Padmasambhavy, ctihodné paní Ješe Cchogjal 2003; Rady mistra Zrozeného z lotosu 2004; Podobné knihy. Tibetská kniha o životě a smrti 1996; Život po smrti 2011; Zářivá prázdnota - Průvodce Tibetskou knihu mrtvých 2011; všech 6 podobných. K ... Tibetská kniha mrtvých | Doktorka.cz ... . Tibetská kniha o životě a smrti 1996; Život po smrti 2011; Zářivá prázdnota - Průvodce Tibetskou knihu mrtvých 2011; všech 6 podobných. Kniha Tibetská ... "Tibetská kniha mrtvých" hovoří o mezibytí, kterým po smrti procházejí všechny bytosti, a cituje roz...SOUVISEJÍCÍ KNIHY