Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol: Vysvobození v bardu skrze naslouchání

Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol: Vysvobození v bardu skrze naslouchání - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol: Vysvobození v bardu skrze naslouchání.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol: Vysvobození v bardu skrze naslouchání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol: Vysvobození v bardu skrze naslouchání Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha mrtvých je základním dílem tibetského buddhismu. Její vznik se datuje do 8. stol. po Kristu, kdy byla patrně poprvé zapsána, avšak v následujících zhruba šesti staletích patřila k tajným, „zakopaným“ knihám, které nepronikly na veřejnost. O její rozšíření se zasloužil až ve 14. století asketa Karmalingpa, jenž ji údajně objevil na hoře Gampodar a předal svým následovníkům. Tato kniha přináší poučení zemřelému na jeho cestě do zásvětí – v „mezistavu“, který následuje po fyzické smrti. Tibetská kniha mrtvých vychází u nás již po šesté a poprvé ji doprovází tibetský originál.


...á kniha mrtvých. Bardo thödol Nakladatel: Argo EAN: 9788025700624 ISBN: 978-80-257-0062-4 Překlad: Kolmaš, Josef Popis: 1× kniha, vázaná, 142 stran, česky Rozměry: 17 × 23 cm Rok vydání: 2006 (1 ... Tibetská kniha mrtvých | Buddhismus Diamantové Cesty linie ... ... . vydání) Tibetská kniha mrtvých (tibetsky Bardo thödol), doslova „vysvobození v bardu skrze naslouchání", je jedním ze základních textů tibetského buddhismu.Autorství tohoto díla je tradičně připisováno Padmasambhavovi.Bardo thödol poskytuje návod pro živé bytosti jak úspěšně projít obdobím mezi smrtí a novým vtělením a jak se může proces umírání změnit na ... Kupte knihu Tibetská kniha mrtvých (Vysv ... Tibetská kniha mrtvých (Vysvobození v bardu skrze ... ... .Bardo thödol poskytuje návod pro živé bytosti jak úspěšně projít obdobím mezi smrtí a novým vtělením a jak se může proces umírání změnit na ... Kupte knihu Tibetská kniha mrtvých (Vysvobození v bardu skrze naslouchání) od na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Kniha mrtvých je form...SOUVISEJÍCÍ KNIHY