Základy. Knihy V-VI: Eukleides

Základy. Knihy V-VI: Eukleides - Eukleides | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Eukleides
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Základy. Knihy V-VI: Eukleides.pdf


Chcete si knihu přečíst?Základy. Knihy V-VI: Eukleides ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eukleides. Číst Základy. Knihy V-VI: Eukleides Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pátá a šestá kniha Eukleidových Základů pojednává o poměrech veličin, především délek úseček a plošných obsahů triangulovatelných útvarů. Přitom výsledky páté knihy jsou snadno odvoditelnými rovnostmi či nerovnostmi příslušného formálního algebraického kalkulu, který ovšem v doběEukleidově nebyl znám. Podobně některé výsledky obsažené v šesté knize, ale i řadu dalších, navíc obtížně dosažitelných v názorné geometrii, lze snadno obdržet Descartovou metodou (viz oddíl Dixit Cartesius v knize Al-Chvárizmí: Aritmetický a algebraický traktát, OPS, Nymburk 2008). Autorem komentářů a textů doplňujících Heibergovo (a tedy i české Servítovo) vydání Základů je Petr Vopěnka.


... šestá kniha Eukleidových Základů pojednává o poměrech veličin, především délek úseček a plošných obsahů triangulovatelných útvarů ... Základy. Knihy I-IV - Eukleides | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Přitom výsledky páté knihy jsou snadno odvoditelnými rovnostmi či nerovnostmi příslušného formálního algebraického kalkulu, který ovšem v doběEukleidově nebyl znám. Obsahují jak knihy geometrické, tak také aritmetické. Základy shrnují práci mnoha dřívějších matematiků a filosofů a jsou zdaleka nejúspěšnější matematickou knihou všech dob, která se užívala více než 2000 let. Například ve středověku se jednalo o důležitou učebnici pro středověké intelektuály stejně jako ... Kniha: Základy Knihy V - VI (Eukleid ... Základy. Knihy VII - IX - Eukleides | Knihy na Martinus.cz ... . Například ve středověku se jednalo o důležitou učebnici pro středověké intelektuály stejně jako ... Kniha: Základy Knihy V - VI (Eukleides). Nakupujte knihy online v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY