Kronika a činy polských knížat a vládců

Kronika a činy polských knížat a vládců - Gallus Anonymus | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Gallus Anonymus
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Kronika a činy polských knížat a vládců.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kronika a činy polských knížat a vládců ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gallus Anonymus. Číst Kronika a činy polských knížat a vládců Online je nyní tak snadné!

POPIS


Gall Anonym je autorem první polské kroniky, která vznikla mezi léty 1112-1117, tj. nedlouho před Kosmovou kronikou. Její autor není blíže znám. Zřejmě byl členem kanceláře Boleslava Křivoústého. Pozdějšího přízviska GallAnonym se mu dostalo pro jeho předpokládaný francouzský původ. Dílo, rozčleněné do tří knih, líčí dějiny polského státu od jeho počátků v 8. století a vládu Piastovců až k roku 1113, do doby Boleslava III. Křivoústého, jehož chtěl autor svým dílem zvlášť oslavit. Jedná se o velmi cenný pramen nejen k nejranějším polským dějinám,který poskytuje i řadu důležitých údajů k celému středoevropskému regionu, včetně vzájemných vztahů mezi českým a polských státem.


...s, Gallus: Kronika a činy polských knížat a vládců (in Listy fil ... Kronika / Nejlevnější knihy ... .) Nevelký zájem o Gallovu kroniku ve středověkých Čechách způsobila asi častá kritika Čechů, jimž je vytýkána - v duchu klišé o vždy nehorázných sousedech - zákeřnost, hrabivost a zbabělost. Gallus Anonymus: Kronika a činy polských knížat a vládců. Přel. Josef Förster, předmluva Martin Wihoda.Praha, Argo, 2009, 162 s. Kronika Galla Anonyma nazývaná Kronika a činy polských knížat ... Kronika a činy polských knížat a vládců - Gallus Anonymus ... ... . Kronika Galla Anonyma nazývaná Kronika a činy polských knížat a vládců je v Čechách podvědomě srovnávána s Kosmovou Českou kronikou.Autoři byli sice vrstevníky, ale měli jiné zázemí, různé osudy a také jejich dílo je rozdílné. Kupte knihu Kronika a činy polských knížat a vládců (Gallus Anonymus) s 16 % slevou za 225 Kč v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY