Čtyřnozí miláčci: 20 + 1 příběh o loveckých psech

Čtyřnozí miláčci: 20 + 1 příběh o loveckých psech - Richard Sobotka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Richard Sobotka
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtyřnozí miláčci: 20 + 1 příběh o loveckých psech.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čtyřnozí miláčci: 20 + 1 příběh o loveckých psech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Richard Sobotka. Číst Čtyřnozí miláčci: 20 + 1 příběh o loveckých psech Online je nyní tak snadné!





POPIS


Není krásnější podívané než na ohaře, který krouživými pohyby propátrává vysokou trávu, nízké křoviny, okraje rybníků, podmáčené doliny. Při navětření zvěře náhle znehybní. Srst se mu proti zapadajícímu slunci leskne, stojí-li s tělem napjatým a jednou přední nohou pokrčenou. Čeká na pokyn postoupit o krok, o dva nebo ještě nepatrně dál. Když je lovec připraven ke střelbě, zvedne pernatou na křídla. Pak sleduje, jakým směrem zbraň míří. Jakmile třeskne výstřel, dá se do pohybu. Střelená zvěř se při pádu sotva dotkne země a už ji ohař bere do mordy, přináší a v posedu podává, za což je mu odměnou pohlazení a polaskání. O loveckých psech se tradují celé legendy. O jejich pracovitosti, vytrvalosti, věrnosti. Není rozhodující, zda jde o ohaře, honiče, slídiče, barváře, jezevčíka, či teriéra, jak si je lovci podle svého zaměření a záliby pořídili. Během doby se mezi lovcem a jeho psem vytvoří vždy neopakovatelný vztah, jenž překonává všechny zkazky o tradičním přátelství psa a člověka. Jaký tedy div, odejde-li do nebeských lovišť myslivec, jeho pes někdy teskní tak, že ho v krátkém čase následuje.Ten vztah je oboustranný. Stačí vyslechnout myslivce, když hovoří o svých loveckých psech. Kolikrát zní vyprávění starých lovců jako neuvěřitelná pohádka.


...ozí miláčci: 20 + 1 příběh o loveckých psech je skvělá kniha ... Kniha Čtyřnozí miláčci | Moja-Kniha.sk ... . Tuto knihu napsal autor Richard Sobotka. Přečtěte si s námi knihu Čtyřnozí miláčci: 20 + 1 příběh o loveckých psech na prazskamuzea1918-2018.cz Čtyřnozí miláčci: 20 + 1 příběh o loveckých psech. Richard Sobotka ... Čtyřnozí miláčci Autor: Sobotka, Richard Nakladatel: Víkend EAN: 9788074330162 ISBN: 978-80-7433-016-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 160 stran, česky Rozměry: 12,5 × 19,5 cm Rok vydání: ... Kniha na prodej: Sobotka, Richard: Čtyřnozí miláčci : 20 + 1 ... Kategorie "Myslivost,rybářství,lesnictví" - Antikvariát u ... ... ... Kniha na prodej: Sobotka, Richard: Čtyřnozí miláčci : 20 + 1 příběh o loveckých psech, 2009. Cena 100 Kč. Antikvariát...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY