Klobouk, kniha a hůl: Studie kráčející postavy v krajině

Klobouk, kniha a hůl: Studie kráčející postavy v krajině - Josef Kroutvor | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Kroutvor
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Klobouk, kniha a hůl: Studie kráčející postavy v krajině.pdf


Chcete si knihu přečíst?Klobouk, kniha a hůl: Studie kráčející postavy v krajině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Kroutvor. Číst Klobouk, kniha a hůl: Studie kráčející postavy v krajině Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soubor šesti rozsáhlých textů prvořadého českého esejisty Josefa Kroutvora je věnován vztahu člověka, krajiny a písemnictví, potažmo výtvarného umění, a to od počátku 19. století do současnosti. Jednotlivé eseje objevují život a dílo autorů zapomenutých či opomíjených (Anton Sika, Josef Bartuška) stejně jako obhlížejí z netradičních úhlů práce a osudy tvůrců zásadního významu i renomé (Karel Hynek Mácha, Bohuslav Reynek, Josef Váchal, Alfred Kubin, Jakub Deml, Miloš Doležal). Rukopis doprovázejí autorské akvarely. Josef Kroutvor (nar. 1942 v Praze) už minimálně tři desetiletí náleží k předním českým esejistům, ať své texty věnuje literatuře, výtvarnému projevu, fotografii, architektuře, užitému umění či v poslední době krajině. Pro žánr eseje je náležitě vybaven jak po stránce odborného zázemí, neboť je vystudovaným historikem umění a filosofem, tak po stránce stylisticko-lexikální - vždyť vedle esejistiky do jeho díla od počátku patří též svérázně groteskní poezie i próza. Také ve své esejistické novince zůstává Josef Kroutvor esejistou, který suverénně zvládá kombinovat textovou náročnost se vstřícností vůči čtenáři: jeho práce jsou dobrodužné i objevné, a to nejen tam, kde vytahuje z hloubi nemilosrdné minulosti na světlo neprávem opomíjené autory, resp. jejich díla - ale i tam, kde se zdá, že už dávno bylo vše podstatné řečeno.


... kniha a hůl studie „kráčející postavy" v krajin ... WATZLIK, Hans (1879-1948) - Kohoutikriz.org ... ... Právě takovými příběhy se v osmnácti textech zaobírá esejista, básník a prozaik Josef Kroutvor ve "studii ,kráčející postavy' v krajině". K úvahám si proto vybírá díla regionálních spisovatelů- poutníků: nemůže opomenout Máchu a Váchala, od ... klobouk, kniha a hůl josef kroutvor klobouk, kniha a hůl studie „kráčející postavy" v krajině kroutvor obalka .indd 1 10/15/09 11:18:48 AM. Ukázka knihy z internetov ... Produkty Pulchra na jednom místě - Heureka.cz ... .indd 1 10/15/09 11:18:48 AM. Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz. U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w . k o s m a s . c z , U I D : K O S 1 8 9 9 6 3 ... Kniha: Klobouk, kniha a hůl studie "kráčející postavy" v krajině - Josef Kroutvor. Fungujeme! Vážení zákazníc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY