Vláda emigrantů

Vláda emigrantů - Dušan Tomášek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Dušan Tomášek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vláda emigrantů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vláda emigrantů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dušan Tomášek. Číst Vláda emigrantů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Konec 2. světové války v Evropě v květnu 1945 znamenal složité období přeměny tzv. Protektorátu Čechy a Morava, "samostatného" Slovenského státu, pohraničí uloupeného Německem i Maďarskem a bez Podkarpatské Rusi, kterou si zabral SSSR, v jednotnou republiku v předválečné podobě. To byl také hlavní úkol nové vlády, složené převážně z emigrantů a jmenované ještě v průběhu bojů v Košicích. Byl to úkol, jaký neměl žádný jiný evropský kabinet. Jak se s ním československá vláda vyrovnala po svém návratu do Prahy, jak řešila nelehké ekonomické, politické, morální a další úkoly v rozjitřené poválečné době, včetně vnitřního boje o moc ve vládě samé, jaké protichůdné tlaky působily v zemi, do které se vraceli lidé vyhnaní válkou z domů…? Nejen odpovědi na tyto otázky nalezne čtenář v nové knize renomovaného autora literatury faktu.


... - Vláda emigrantů - Dušan Tomášek - Konec 2 ... PDF Ruská emigrace v ČSR v letech 1920-1946 z pohledu postoje ... ... . světové války v Evropě v květnu 1945 znamenal složité období přeměny tzv. Protektorátu Čechy a Morava, „samostatného" Slovenského štátu, pohr... Vláda emigrantů Autor Tomášek Dušan. Konec 2. světové války v Evropě v květnu 1945 znamenal složité období přeměny tzv. Protektorátu Čechy a Morava, „samostatného" Slovenského štátu, pohraničí uloupeného Německem i Maďarskem a bez Podkarpatské Rusi, kterou si zabral ... V roce 2010, kdy Lotyšsko i Litva zažily ve ... Vývoj počtu obyvatel a emigrace aktivního ... - Vláda ČR ... ... V roce 2010, kdy Lotyšsko i Litva zažily velký ekonomický propad, se počet emigrantů prudce navýšil. Problémem je, že většina emigrantů jsou lidé do 35 let. Emigrace z Litvy je nejrychlejší ze všech zemí v EU. Od vstupu do EU v roce 2004 poklesl počet obyvatel v zemi o cca 16 %. Elektronická kniha Vláda emigrantů na www.alza.cz. Veš...SOUVISEJÍCÍ KNIHY