Naše, národní umění: Studie z dějin dějepisu umění

Naše, národní umění: Studie z dějin dějepisu umění - Milena Bartlová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Milena Bartlová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Naše, národní umění: Studie z dějin dějepisu umění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Naše, národní umění: Studie z dějin dějepisu umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milena Bartlová. Číst Naše, národní umění: Studie z dějin dějepisu umění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Knížka představuje soubor studií, které autorka věnovala v průběhu posledních patnácti let tématu národních charakteristik umění. Studie původně vznikly jako přednášky na konferencích a většina jich původně vyšla v cizích jazycích. Některé zpracovávají otázky z dějin dějepisu umění, jiné jsou sice rozbory konkrétních středověkých uměleckých děl, ale takovými, při nichž se ukázalo, že podstata řešení spočívá v důkladném průzkumu a revizi starších, nacionálně zaměřených badatelských přístupů. Texty spojují průběžná témata: konstrukce dějin umění ve střední Evropě a vliv anachronických národních stereotypů a projekcí na ně, studium povahy a vlivu Vídeňské školy dějin umění, možnosti překročení dnes již neefektivních modelů a jejich nahrazení například historickým komunikačním modelem. Hlavním cílem tohoto souboru je upozornění na skutečnost, že výsledky studia generací našich předchůdců je nutno číst kriticky a poučeně.


...národní umění. Studie z dějin dějepisu umění středověku ... Průvodce studiem dějin středověkého výtvarného umění ... . 1. vyd. Brno: Barrister a Principal, Seminář dějin umění FFMU, 2009. 149 s. Teorie umění, sv. 3. ISBN 978-80-87029-60-2. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Naše, národní umění: Studie z dějin dějepisu umění Milena Bartlová Nakladatelé: Barrister & Principal , Společnost pro odbornou literaturu 2009 Naše, národní umění. Recenze a ohlasy: 29.06.2017. ... Studie z dějin dějepisu um ... Naše, národní umění. Studie z dějin dějepisu umění středověku ... . Recenze a ohlasy: 29.06.2017. ... Studie z dějin dějepisu umění. ... Některé zpracovávají otázky z dějin dějepisu umění, jiné jsou sice rozbory konkrétních středověkých uměleckých děl, ale takovými, při nichž se ukázalo, že podstata řešení spočívá v důkladném průzkumu a revizi ... Naše, národní umění. Bartlová, Milena. ... kritic...SOUVISEJÍCÍ KNIHY