Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech

Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech - Renáta Fučíková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Renáta Fučíková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech.pdf


Chcete si knihu přečíst?Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Renáta Fučíková. Číst Shakespeare: 12 převyprávěných her v historických souvislostech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Průvodce dílem geniálního renesančního dramatika pro děti a mládež představí dvanáct jeho divadelních her v chronologickém pořadí (Kupec benátský, Jak se vám líbí, Mnoho povyku pro nic, Romeo a Julie, Sen noci svatojánské, Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy, Hamlet, Král Lear, Mackbeth, Othello a Bouře), ale přiblíží také jejich inspirační zdroje, kulturní kontext a okolnosti jejich vzniku. Každá z her je doplněna vstupy věnovanými vnějším projevům doby – např. renesanční módě, architektuře, italské literatuře, cestám Angličanů na jih, vztahu starého kontinentu ke koloniím – a historickým souvislostem. Posluchači se tak seznámí nejen s příběhy klíčovými pro evropské kulturní povědomí, ale i s nejrůznějšími zajímavostmi, které jejich vznik provázely.


...zvaná William Shakespeare / 12 převyprávěných her v historických souvislostech stojí na třech pilířích ... Shakespeare by Great Content s.r.o. - Issuu ... . Tím prvním jsou znamenité překlady Jiřího Joska, ležící neprávem v mediálním stínu překladů Martina Hilského. Dobře že paní Fučíková sáhla právě po nich. Druhým pilířem jsou autorčiny ilustrace. Největší dramatici William Shakespeare 12 převyprávěných her v historických souvislostech text a ilustrace Renáta Fučíková Shakespeare.indd 1 20.10.16 16:47 Kniha: Shakespeare -- 12 převyprávěných her v historických souvislostech - Renáta Fu ... Kniha Shakespeare - 12 převyprávěných her v historických ... ... .indd 1 20.10.16 16:47 Kniha: Shakespeare -- 12 převyprávěných her v historických souvislostech - Renáta Fučíková Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Průvodce dílem geniálního renesančního dramatika pro děti a mládež představí dvanáct jeho divadelních her v chronolog...SOUVISEJÍCÍ KNIHY