Poznámky k dějinám

Poznámky k dějinám - Jiří Padevět | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Padevět
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poznámky k dějinám.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poznámky k dějinám ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Padevět. Číst Poznámky k dějinám Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha oceňovaného autora mnoha zajímavých historických publikací vybízí čtenáře k zamyšlení nad rozmanitou možností interpretace dějinných okamžiků, jejichž kontury jsou pro nás často pevné a neměnné. Dějiny nejsou jen sledem bitev, válek a diplomatických jednání, ale především sledem možná nepravděpodobných setkání obyčejných i neobyčejných, sledem příběhů, které se možná staly, nebo které možná jenom někdo vyprávěl a někdo další překroutil. Texty, shromážděné jako „Poznámky k dějinám“, prozradí čtenáři, jak to opravdu bylo s Jackem Rozparovačem, kdo sepsal pro ruskou tajnou policii Protokoly sionských mudrců, nebo jak se choval během nacistické okupace již dospělý Kája Mařík. Záleží na představivosti každého jednotlivce a na jeho schopnosti najít a vybrat správnou nebo uspokojivou variantu.


...ky k dějinám Jiří Padevět. 269 Kč ... Poznámky k dějinám (Jiří Padevět) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ... Manuál k názorům prof. Drahoše. Předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš končí svoje předsednictví knižním rozhovorem. Ten s ním pořídil ředitel akademického nakladatelství Jiří Padevět. Trochu to vypadá, jako že se šéfovi těžko dalo říct ne, ale záměrem ... Krátké povídky, shromážděné jako „Poznámky k dějinám", prozradí čtenáři, jak to opravdu bylo s Jackem Rozparovačem, kdo sepsal pro ruskou tajnou policii Protokoly sionských mudrců, nebo jak se choval během nacistické okupace již dospělý Kája Mařík. Kniha držitele hlavní ceny Magnesia ... PDF Poznámky K „Dějinám Umění ... . Kniha držitele hlavní ceny Magnesia Litera za rok 2014. Sdílet 0 Poznámky k dějinám Autor: Padevět, Jiří Nakladatel: Pulchra EAN: 9788087377857 ISBN: 978-80-87377-85-7 Popis: 1× kniha, brožovaná, 156 stran, česky Rozměry: 11,8 × 19 cm Rok ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY