Gemma Boveryová

Gemma Boveryová - Posy Simmondsová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Posy Simmondsová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Gemma Boveryová.pdf


Chcete si knihu přečíst?Gemma Boveryová ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Posy Simmondsová. Číst Gemma Boveryová Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jméno hlavní hrdinky tohoto grafického románu, Gemma Boveryová, připomíná ne náhodou jméno hlavní hrdinky klasického románu Gustava Flauberta, který se stejně jako tento odehrává ve Francii. Paní Bovaryová, kterou Flaubert napsal v roce 1856, je výjimečnou a nadčasovou sondou do psychologie postav, a to zejména hlavní hrdinky Emmy Bovaryové, v níž by se jistě našla nejedna dnešní žena, tedy odmyslíme-li si tragický konec tohoto slavného příběhu.Gemma Boveryová, kterou stvořila britská ilustrátorka Rosemary Elizabeth „Posy“ Simmondsová, má s Emmou Bovaryovou velmi mnoho společných rysů: překvapivě podobnou povahu, typicky ženské nálady, ale zároveň umí zamotat hlavu mužům i sama sobě. Posy Simmondsová však Gemmu nevytvořila pouze „podle vzoru“ slavné Emmy – stejně jako Flaubert ve svém příběhu, kritizuje i Simmondsová nešvary dnešní doby, především anglickou středostavovstkou vrstvu obyvatel. Nicméně na rozdíl od Flauberta nevolí tragickou, nýbrž humornou formu, takže se při čtení jejího originálního „komiksu“ člověk výborně baví. Posy Simmondsová ve svém díle upozorňuje na některá aktuální témata dnešní doby, jako je utíkání z města na venkov nebo konzumní styl života. Velmi vtipně rovněž popisuje kulturní rozdíly mezi Angličany a Francouzy, tedy téma vzájemné konfrontace, s čímž se v současné otevřené Evropě setkáváme stále častěji.


...d by Anne Fontaine. With Fabrice Luchini, Gemma Arterton, Jason Flemyng, Isabelle Candelier ... Gemma Boveryová ... . Martin, an ex-Parisian well-heeled hipster passionate about Gustave Flaubert who settled into a Norman village as a baker, sees an English couple moving into a small farm nearby. Not only are the names of the new arrivals Gemma and Charles Bovery, but their behavior also seems to be inspired by ... Gemma Bovery Official Trailer 1 (2015) - Romance Movie HD In this vibrant seriocomic re-imagining of Flaubert's literary classic Madame Bovary, life imitates art in uncanny ways when earthy ... Gemma Bovery (ISBN -2240-6114-3) is a graphic novel written by Posy Simmonds.Originally ... Gemma Boveryová - KupKOMIKS ... ... Gemma Bovery (ISBN -2240-6114-3) is a graphic novel written by Posy Simmonds.Originally published as a serial in The Guardian, it was published in book form in 1999.It is the tragicomic story of the life and death of an English expatriate in Normandy, drawing many parallels to ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY