Den opričníka

Den opričníka - Vladimír Sorokin | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Sorokin
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Den opričníka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Den opričníka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Sorokin. Číst Den opričníka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha ihned po svém vydání vyvolala řadu diskusí a rychle dobyla žebříčky bestsellerů. Během čtyř let již byla vydána v jedenácti evropských zemích. Rusko v roce 2027. Po době zmatků a období restaurace zde znovu vládne car. Země je obehnána Velkou zdí a odříznuta od zbytku světa. Životní standard je udržován pouze vývozem nafty a plynu a jediným státem, s nímž Rusko udržuje přátelské styky, je Čína, která do něj exportuje veškeré zboží, od Boeingů po toaletní papír. Na Sibiři žije 28 miliónů Číňanů a čínština se stává módním jazykem… Takový je svět Sorokinovy ostré antiutopistické satiry, které zobrazuje jako zemi navracející se k temným dobám Ivana Hrozného s hrůzovládou jeho osobní gardy – opričniny. Román nabízí grandiosní obraz Ruska na cestě zpět k minulosti. Myšlení a jazyk 16. století se tu mísí s novodobými reáliemi, asiatský despotismus, korupce a cynismus se spojují s moderní technologií a ruským nacionalismem. Noví orpičnici se tu projíždějí v červených mercedesech, vyzdobených psí hlavou na chladiči a koštětem na kufru. Tyto symboly stejně jako v době Ivana Hrozného hrozí každému, kdo se protiví carově moci, že bude nemilosrdně smeten z ruské půdy. Sorokin tak především varuje před nebezpečným směrem dalšího politického vývoje, před sklonem k isolacionismu a tendencí k barbarství, která se mu zdá být částí ruské metafyziky.


...ičníka je oproti předešlým Sorokinovým románům publikovaným česky (Fronta, Třicátá Marinina láska) čtenářsky přístupnější, divoké experimenty stylové a jazykové nejsou již osou, kolem níž se spisovatelem vytvořený vesmír otáčí, ale jen prostředky k celkovému účinu ... Totalitní běs Den opričníka ve Studiu hrdinů - Aktuálně.cz ... . Den opričníka je doslova virtuosní hereckou exhibicí. Dobrý čaruje pohybem i slovem, Daniloviče představuje tu jako přísného kantora trestajícího žáčky, kteří si čtou pod lavicí, tu jako sadistického násilníka, tu jako přehlíživého elegána. Ač je sám na víc než stovku diváků, daří se mu vyvolat dojem, že ... Den opričníka v podání Tygra v tísni je zajímavým kusem, který si bere z původní novely to nejlepší - syrovost, skvělý jazyk a uvěřitelnou vizi Ruska. Vyrovnat se verzi s Karlem Dobrým je však nemožné a ... Studio Hrdinů - Den opričníka (2013) - YouTube ... . Ač je sám na víc než stovku diváků, daří se mu vyvolat dojem, že ... Den opričníka v podání Tygra v tísni je zajímavým kusem, který si bere z původní novely to nejlepší - syrovost, skvělý jazyk a uvěřitelnou vizi Ruska. Vyrovnat se verzi s Karlem Dobrým je však nemožné a od der...SOUVISEJÍCÍ KNIHY