Má nejmilejší kniha

Má nejmilejší kniha - Markéta Pilátová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Markéta Pilátová
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Má nejmilejší kniha.pdf


Chcete si knihu přečíst?Má nejmilejší kniha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Markéta Pilátová. Číst Má nejmilejší kniha Online je nyní tak snadné!

POPIS


Markéta Pilátová ve svém druhém románu Má nejmilejší kniha čerpá i tentokrát z jihoamerické zkušenosti a v mimořádně napínavém příběhu téměř magického ražení nás ve směsi bájných motivů s až nepříjemně realistickým popisem jihoamerického prostředí – s jeho narkomafiemi a těžkou a nebezpečnou bídou bezbranných a přitom ozbrojených slumů – provede příběhem Hadího institutu a zejména jeho šéfa. Ten v ambiciózní vědecké pýše a posedlosti, která odmítá vnímat morální hranice, tvrdě a bezohledně kráčí za svými objevy, jež se mohou jiným jevit jako slepé uličky dějin, a přesto bezohledně zasahují do cizích životů. Autorka nás provede mnoha vrstvami vzdáleného světa na druhé polokouli – příběhem se vine nit nevzdělané indiánky obdařené instinkty, které se vymykají ze zkušenosti vzdělanců, i okolní realitou otloukaných obyvatel slumů. Ukáže nám také, jak překvapivě a bolestivě se mohou drápy odporné části evropské historie zatínat do nepřipravených duší. Příběhem nás provádí tatér, který v šeherezádovském motivu při tetování opájí zákazníky vyprávěním a před světem schovaný ve svém skromném příbytku účtuje se svým svědomím. Nitky osudů se rafinovaně proplétají, až nakonec složí pestrý, magický a mimořádně poutavý koberec snů a skutečnosti.


...á mi poněkud nešťastné, že prostor na recenzi posledního románu Markéty Pilátové „Má nejmilejší kniha", je pochopitelně omezený ... Má nejmilejší kniha | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Toto dílo by si zasloužilo o mnoho více prostoru, než je mu vyhrazeno. Autorka předložila českému čtenáři velmi originální, složité a vyzrálé dílo, kterému jako čtenář vytýkám pouze toto: že... Nebude to má nejmilejší kniha, bude to kniha, kterou rád doporučím a možná se k ní ještě vrátím. A za lehkost psaní, za pestrý a přesto soudržný a úsporný příběh nakonec dávám 5*. Hezké rozloučení milenců: "Nemohl jsi tady t ... Má nejmilejší kniha by Markéta Pilátová ... . A za lehkost psaní, za pestrý a přesto soudržný a úsporný příběh nakonec dávám 5*. Hezké rozloučení milenců: "Nemohl jsi tady trčet celé věky se mnou, v téhle díře. Všechny informace o produktu Kniha Má nejmilejší kniha - Markéta Pilátová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Má nejmilejší kniha - Markéta Pilátová. Má nejmilejší kniha book. Read 2 reviews from the world's largest community for readers. ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY