Politický proces s Miladou Horákovou a spol.

Politický proces s Miladou Horákovou a spol. - Karel Kaplan | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Kaplan
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Politický proces s Miladou Horákovou a spol..pdf


Chcete si knihu přečíst?Politický proces s Miladou Horákovou a spol. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Kaplan. Číst Politický proces s Miladou Horákovou a spol. Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soudní proces s Miladou Horákovou a spol. patřil k závažným událostem v dějinách Československa a představoval zlomový bod v historii politických procesů, jehož výsledkem byly čtyři justiční vraždy, na nichž se podílely komunistická strana, bezpečnost, justice i tehdejší hromadné sdělovací prostředky, jejichž úkolem bylo vylíčit obžalované jako zločince nejhoršího zrna. Příčiny, okolnosti a průběh vykonstruovaného procesu jsou představeny na základě archivních materiálů, přičemž některé z nich dosud nebyly publikovány. Pozornost je věnována především na dokumenty ilustrující mechanismus „výroby“ procesu v justici a na to, jak mimořádný význam a péči mu přisuzovalo komunistické vedení a klíčové složky bezpečnostního aparátu. Cenným materiálem jsou též výpovědi spoluvězeňkyně Dr. Horákové, Věry Hložkové, kterou k ní do cely nasadila Státní bezpečnost. Zmíněné dokumenty umožňují alespoň částečně nahlédnout do myšlenkového světa Milady Horákové a vykreslují snahu nového režimu zbavit se oponentů nikoliv jen jako justiční a politický zločin, nýbrž také jako osobní tragédii těch, kteří uvízli v soukolí vykonstruovaného procesu.


...e skupinou Milady Horákové, zvaný též proces s vedením záškodnického spiknutí proti republice se skupinou Dr ... Kniha: Politický proces s Miladou Horákovou a spol. (Karel ... ... . Milady Horákové či proces s Miladou Horákovou a spol., byl největší a nejvýznamnější vykonstruovaný politický monstrproces v komunistickém Československu.Proces probíhal od 31. května do 8. června 1950. Proces je označován jako největší ... politický monstrproces se členy nekomunistických stran Soudní líčení s „dr. Miladou Horákovou a spol." je označováno za největší politický proces v komunistickém Československu. Jedna ... Proces se skupinou Milady Horákové - Wikipedie ... . Miladou Horákovou a spol." je označováno za největší politický proces v komunistickém Československu. Jednalo se o první soudní kauzu, na které se velkou měrou podíleli sovětští poradci. Jako politický proces se označují soudní řízení, kde rozhodnutí a výsledek neleží v rukou příslušné jurisdikce, ale je předurčeno či vymáháno ze strany politické moci.V tomto smyslu se často hovoří hanlivě o demonstračních procesech (anglicky show trial, německy Schauprozess atd.). Soudní proces s Miladou Horákovou a spol....SOUVISEJÍCÍ KNIHY