Deterministický chaos a podivná kinetika

Deterministický chaos a podivná kinetika - Jiří Horák, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Horák,
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Deterministický chaos a podivná kinetika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Deterministický chaos a podivná kinetika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Horák,. Číst Deterministický chaos a podivná kinetika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hamiltonovská mechanika je zobecněním mechaniky Newtonovy. Je bezpochyby jedním z vrcholůtoho, co člověk vytvořil, a vešla do obecného povědomí. Až do začátku dvacátého století byla považována sice za velkolepou stavbu, ale bez dalšího možného vývoje. V knize jsou uvedeny nejnovější výsledky studia týkající se tzv. podivné kinetiky, kterou lze považovat za zobecnění problematiky difúze. V aplikacích jeuváděna astronomie, kde se zřejmě poprvé objevila souvislost mezi studovaným typem chaosu a problémem stability naší planetární soustavy a realita spojená s možným střetem Země s asteroidy a ohrožením života na naší planetě. Ve fyzice vysokoteplotního plazmatu pak jde o otázky přímo související s chováním plazmatu v termonukleárním reaktoru ITER i s konstrukcí samého reaktoru; ten bude zřejmě hrát klíčovou roli ve světové energetice. Kniha může zaujmout studenty matematicko-fyzikálního a technického zaměření, ale i všechny ty,kteří se zajímají o nově se rodící vědní obory s širší perspektivou.


...nistický chaos a podivná kinetika Autor: Horák, Jiří a Krlín, Ladislav Nakladatel: Academia EAN: 9788020015310 ISBN: 978-80-200-1531- Popis: 1× kniha, vázaná, 168 stran, česky Rozměry: 16 × 23,5 cm Rok vydání: 2007 (1 ... Jiří Horák životopis | Databáze knih ... . vydání) Deterministický chaos a podivná kinetika RNDr. Jiří Horák, DrSc. doc. Ing. Ladislav Krlín, DrSc. RND.. Aleš Raidl, Ph.D. Vydalo Nakladatelství Academia Středisko společných činností AV ČR, v.v.i. Vodičkova 40, 110 00 Praha 1 Vazbu navrhl Robin Brichta Redaktor publikace Aleš Badura Sazbu připravili autoři > Deterministický chaos a podivná kinetika-12% sleva. Kniha: Deterministický chaos a podivná kinetika Auto ... Deterministický chaos a jeho fyzikální aplikace; Horák ... ... .v.i. Vodičkova 40, 110 00 Praha 1 Vazbu navrhl Robin Brichta Redaktor publikace Aleš Badura Sazbu připravili autoři > Deterministický chaos a podivná kinetika-12% sleva. Kniha: Deterministický chaos a podivná kinetika Autor: Jiří Horák; Ladislav Krlín. Hamiltonovská mechanika je zobecněním mechaniky Newtonovy. Je bezpochyby jed...SOUVISEJÍCÍ KNIHY